Десятки тисяч ізраїльтян приєдналися в суботу до протестів по всій країні проти планів прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху щодо посилення контролю над Верховним судом, повідомляє Reuters.
Запланована реформа, яка мала би дати уряду контроль над призначенням суддів до Верховного суду та дозволити парламенту скасовувати його рішення, була призупинена після того, як опозиція організувала чи не найбільші вуличні протести, які коли-небудь відбувались в Ізраїлі. Мітинги проходять вже 18-й тиждень поспіль.
Лише у центрі Тель-Авіва, за оцінками ізраїльського Channel 12, зібралося 110 тисяч людей, акції відбулися також в інших містах країни.
Протестувальники розмахували біло-блакитними прапорами Ізраїлю, які стали візитною карткою протестів за останні три місяці.
У заяві офісу президента Ізраїлю йдеться, що король Карл III привітав Іцхака Герцога після церемонії коронації в Лондоні та похвалив його за посередницькі зусилля, які він докладає для розв’язання конфлікту між Урядом та опозицією.
23 березня, Кнесет Ізраїлю ратифікував закон про дієздатність глави уряду, що обмежує обставини, за яких прем'єр-міністр може бути відсторонений від посади, попри занепокоєння, висловлені урядовим юристом, що такий закон може бути спрямований на захист чинного прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху від будь-яких наслідків судових процесів проти нього у справі про корупцію.
Таких масштабних протестів Ізраїль ще не бачив. Реформа судової системи, зафіксована в коаліційній угоді, відкрила скриньку Пандори. Паралельно з юридичною реформою уряд Нетаньягу планує провести ще низку законів, які, на думку експертів, становлять загрозу самому існуванню ліберальної демократії.
До чого це може призвести, розмірковує Ігор Семиволос у статті «Розкол в Ізраїлі: чи збудуться найгірші прогнози».