UA / RU
Підтримати ZN.ua

На наступному саміті НАТО ми продовжимо імпульс щодо підтримки Альянсу для України та у відносинах з нею – Столтенберг

"На нашому наступному саміті у Вашингтоні ми будемо продовжувати адаптувати наш Альянс для майбутнього".

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що на майбутньому саміті Альянсу у Вашингтоні, буде обговорюватися, зокрема, подальший курс України, а також надання належної військової підтримки. Повідомляє Укрінформ.

"Вже за кілька місяців ми будемо відзначати 75-у річницю Альянсу. На нашому наступному саміті у Вашингтоні ми будемо продовжувати адаптувати наш Альянс для майбутнього. Ми зміцнимо систему стримування та оборони НАТО, розглянемо зростаючу геополітичну конкуренцію, та продовжимо імпульс щодо підтримки НАТО для України та у відносинах з нею", – зазначив Столтенберг

За його словами, зустріч, що відбулася сьогодні, дозволила обговорити всі ці питання, а також безпеку й стабільність у регіоні Західних Балкан, що має стратегічну вагу для Альянсу.

Читайте також: Марк Рютте є фаворитом на пост Генсека НАТО — Bloomberg

"Ми також обговорили російську жорстоку агресивну війну проти України. Немає жодних ознак, що Путін хоче вести переговори або зупинити бойові дії. Я подякував союзникам по НАТО, які присутні тут сьогодні, за надання Україні життєво важливої допомоги. Це є навіть більш важливим, коли ситуація на полі бою є настільки важкою", – зауважив Генсек НАТО.

Повертаючись до ситуації на Західних Балканах, Столтенберг наголосив, що тут зберігаються підстави для занепокоєння. Зокрема, це стосується сепаратистських загроз у Боснії і Герцеговині, вразливої ситуації з безпеки у Косово та блокування діалогу між Белградом й Приштиною.

"До цього, авторитарні країни, такі як Росія, намагаються підірвати наші демократії шляхом кібернетичних та гібридних загроз", – підкреслив глава Альянсу.

Очільник Північноатлантичного альянсу зауважив, що під час поїздки країнами регіону постійно наголошував, що стабільність на Балканах залежить від усіх сторін, які надають перевагу діалогу та дипломатії проти конфлікту та хаосу.

"Відмова від сепаратистської риторики посилить стабільність та зробить можливими реформи в Боснії і Герцеговині. Повернення до діалогу, за посередництва ЄС, є важливим чинником на шляху Белграду й Приштини до миру та заможності. Прийшов час покласти край регіональним конфліктам, які тривають вже надто довго", – додав він.

Читайте також: Rzeczpospolita: НАТО почне найбільші з кінця Холодної війни навчання на річницю вторгнення Росії в Україну

Нагадаємо, посол США в Україні Бріджит Брінк під час виступу на сьомому Українському жіночому конгресі "Жіноче лідерство. Час відновлення. Час відбудови" заявила, що війна в Україні дає змогу швидше нашій країні інтегруватися до Північноатлантичного альянсу.