UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Белграді на акції протесту радикали спалили прапори ЄС і НАТО

Для Сербії угода з НАТО означає втрату незалежності, вважає лідер націоналістів Воїслав Шешель.

© Tanjug
Сербські радикали прийшли до суду на підтримку свого лідера Воїслава Шешеля
Сербські радикали прийшли до суду на підтримку свого лідера Воїслава Шешеля
© Соцмережі
© Соцмережі

Біля будівлі Верховного суду в Белграді прихильники Сербської радикальної партії спалили прапори ЄС і НАТО.

Активісти чекали на судове засідання щодо можливої екстрадиції голови сербських радикалів Воїслава Шешеля. Його звинувачують у вбивствах хорватів і боснійців під час Югославської війни. Суд переніс слухання з процедурних причин, повідомляє B92.

За словами Шешеля, Сербія втратила свою незалежність після підписання угоди з НАТО. На знак протесту він спалив прапори ЄС і НАТО на сходах біля входу Верховного суду в Белграді.

На його підтримку прийшло близько сотні людей. Шешель наголосив, що він відмовляється їхати в Гаагу добровільно. Голова радикальних націоналістичних сил разом із трьома членами партії боротимуться проти арешту й видачі Міжнародному трибуналові всіма способами.

Воїслав Шешель чекає на слухання у справі його можливої екстрадиції в Гаазький суд щодо колишньої Югославії, де 31 березня мають оголосити вирок першої інстанції за звинуваченням Гаазького прокурора.

Читайте також: Вердикт суду ООН: ні Сербія, ні Хорватія не здійснювали геноцид один проти одного

15 січня 2003 року Міжнародний трибунал звинуватив Шешеля в злочинах проти людяності, скоєних під час Югославської війни в 1991-1993 роках. Офіційне звинувачення включало 14 пунктів, зокрема причетність до вбивств хорватів і боснійців, насильницької депортації і грабежів.

У липні 2009 року Гаазький трибунал засудив Шешеля до 15 місяці позбавлення волі за неповагу до суду. У жовтні 2011 Шешель отримав ще півтора роки ув'язнення. Його звинуватили в розголошенні даних про інших 11 свідків. Загалом Воїслав Шешель відбув 12 років попереднього ув'язнення в Гаазі.

Воїслава Шешеля вважають одним із найбільш крайніх націоналістів Європи. Він публічно заявляє проти вступу Сербії до Євросоюзу. На його думку, врятувати Сербію може лише тісна інтеграція з Росією.

Президент Сербської радикальної партії відомий своєю дружбою з французьким праворадикальним політиком Жан-Марі Ле Пеном і головою російської Ліберально-демократичної партії Володимиром Жириновським.

Голова сербських націоналістичних сил вважає, що військовий конфлікт на Сході України створюють американські екстремісти й сепаратисти.

У грудні 2015 року сербський уряд почав переговори про вступ до ЄС. Детальніше про проблеми, які заважають європейській інтеграції Сербії читайте в статті "Вибір Сербії: інтеграція або кооперація?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".