UA / RU
Підтримати ZN.ua

МЗС Британії: «Під час Ради Росія-НАТО ми нагадаємо про наслідки за нове вторгнення в Україну»

Британське МЗС виступило із заявою, після закінчення переговорів США та РФ у Женеві.

Велика Британія та її союзники на Раді Росія-НАТО, 12 січня, збираються заявити, що будь-яке вторгнення в Україну стане стратегічною помилкою з наслідками, а нарощування військ біля українських кордонів є неприйнятним. Про це йдеться у заяві британського Міністерства закордонних справ, зробленої після переговорів представників США та РФ у Женеві 10 січня.

«Будь-яке військове вторгнення в Україну було б великою стратегічною помилкою із серйозними наслідками. На засіданні Ради Росія-НАТО у середу Велика Британія разом із нашими союзниками заявить Росії, що нарощування її військової могутності біля кордонів України є абсолютно неприйнятним», – йдеться у заяві.

У МЗС додали, що Британія тісно співпрацює зі своїми союзниками та партнерами, включаючи США, щоб дати зрозуміти РФ, що її кампанію з підриву демократичних держав-сусідів не приймуть.

«Росія має припинити свої акти агресії та піти шляхом дипломатії. Ми єдині з нашими союзниками та партнерами у засудженні загрозливої поведінки Росії, і ми вимагатимемо від Росії виконання її зобов'язань у Гельсінкі, Будапешті та Мінську», – зазначено у заяві.

Нагадаємо, 10 січня у Женеві відбувся перший раунд переговорів між США та Росією щодо гарантій безпеки. Делегації очолювали заступниця державного секретаря США Венді Шерман та заступник голови МЗС РФ Сєргєй Рябков. Після закінчення переговорів Шерман заявила, що США не дозволять нікому зачинити двері НАТО для будь-якої країни. Своєю чергою Рябков заявив, що переговори зі США щодо гарантій безпеки в Женеві були складними та професійними, «без спроб обійти гострі кути».

12 та 13 січня Росія проведе переговори з НАТО та ОБСЄ.

Читайте також: Сенатори закликають Байдена бути жорстким в обговоренні російських «гарантій безпеки»

Зазначимо, що МЗС Росії 17 грудня опублікувало російський проєкт угоди про заходи забезпечення безпеки РФ та держав-членів НАТО. Він складається з дев'яти статей, що передбачає відмову НАТО від розширення, включаючи приєднання України, ведення військової діяльності на території країн Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії, а також від розміщення ракет середньої та меншої дальності в локаціях, звідки вони можуть вразити територію інших учасників.

7 січня міністри закордонних справ країн НАТО погодили спільну позицію перед російсько-американськими переговорами. Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що не очікує на прорив під час переговорів з РФ. РФ не має наміру йти на поступки.

Росія представила Заходу справжній ультиматум — проєкти двох договорів, один із США, один із НАТО — про «гарантії безпеки». У Москві намалювали свою «формулу нового світу» і вважають, що решта світу має її прийняти. Захід міг висунути свої ультиматуми Росії і 2008-го, і 2014-го, але не зробив цього. Втрачена на великій шахівниці ініціатива дорого обходиться учасникам гри всього через кілька ходів. Чи піде Захід на поступки Росії 2022-го? Детальніше читайте у статті Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна та переговори Росія—США: чи здадуть Україну».