UA / RU
Підтримати ZN.ua

МЗС Австрії приєдналося до закликів запровадити санкції проти Білорусі

Міністри країн ЄС обговорять санкції вже сьогодні.

Міністр закордонних справ Австрії Алєксандер Шалленберг в п'ятницю погодився із закликами інших країн Європейського Союзу розглянути питання запровадження санкцій проти Білорусі у відповідь на жорстке придушення протестів силовиками Алєксандра Лукашенка після виборів президента країни, передає Reuters.

В ефірі радіостанції ORF глава австрійської дипломатії сказав, що санкції повинні бути спрямовані проти тих, хто відповідальний за насильство стосовно протестувальників, довільні затримання і блокування інтернету в Білорусі.

Міністри закордонних справ ЄС проведуть зустріч в п'ятницю, щоб обговорити санкції.

Перед цим прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабіш сказав, що президентські вибори в Білорусі повинні бути проведені повторно в присутності іноземних спостерігачів.

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента країни, Алєксандр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них уже вшосте.

За даними офіційного екзит-полу (єдиного дозволеного в країні), Лукашенко отримав 79,7%, а кандидат від об'єднаної опозиції Світлана Тіхановська - 6,8%.

Голова ЦВК Білорусі Лідія Єрмошина, не чекаючи завершення підрахунку голосів, фактично оголосила Алєксандра Лукашенка переможцем виборів і закликала інших кандидатів «визнати свою поразку, привітати переможця і не хвилювати народ».

Після цього по всій Білорусі відновилися акції протесту, під час яких відбулися криваві зіткнення з силовиками. З різних міст країни надходили повідомлення про фальсифікації.

ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі. Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум двоє протестувальників загинули.

У свою чергу президенти Польщі, Литви, Латвії та Естонії висунули три вимоги до президента Білорусі Лукашенка. Їх виконання дасть його режиму можливість уникнути міжнародної ізоляції.

Чи впаде режим Лукашенка за результатами вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA.

Тримайте руку на пульсі ситуації в Білорусі разом з нашим текстовим онлайном.