Міжнародний валютний фонд заявив, що Аргентина відповідно до останнього перегляду своєї кредитної програми на 44 мільярди доларів США прагне накопичити міжнародні резерви та зупинити фінансування центральним банком державного боргу, пише Reuters.
Глобальний кредитор підтримав набір запропонованих новою адміністрацією президента Хав'єра Мілея реформ.
МВФ назвав стабілізаційний план Мілея для економіки Аргентини, що перебуває в нестабільному стані, «сміливим» і «набагато більш амбітним», ніж ті, що висували його попередники, посилаючись на те, що отриманий ним після переконливої перемоги на виборах мандат на реформи є позитивним з огляду на виклики її реалізації.
«Сильна відповідальність влади та виданий виборцями мандат щодо усунення фіскального дефіциту та давніх перешкод для зростання (багато з них приносять користь приватним інтересам) пом’якшують ризики реалізації», – йдеться в опублікованому в четвер звіті співробітників МВФ по Аргентині.
Тим не менш, МВФ визнав, що ризики для успіху програми є високими, враховуючи «дуже важку спадщину» від невдалої політики та «складну політичну та соціальну ситуацію з розділеним Конгресом, падінням реальної заробітної плати та високим рівнем бідності».
Фонд заявив, що Аргентина також взяла на себе зобов’язання у найближчій перспективі усунути «викривлюючі обмінні обмеження та практику кількох валют» і заборонити кредитування центральним банком уряду.
У четвер директорка-розпорядниця фонду Крісталіна Георгієва заявила, що Аргентина та МВФ наразі не обговорюють нову програму.
Вона сказала, що уряд зробив правильно, коли вирішив повернути чинну програму в належне русло.
Мілей, правий лібертаріанець, який став громовідводом для обурення виборців минулого року, коли Аргентина зіткнулася з найгіршою економічною кризою за десятиліття, має неабиякі проблеми у просуванні законопроєкту про реформу через Конгрес, оскільки його коаліція має меншість в обох палатах.
Минулого тижня, аби посилити підтримку, його уряд вилучив із законопроекту суперечливий фіскальний розділ.
Фонд очікує, що економічне відновлення набере темпів наприкінці цього року, оскільки початкова негативна макрореакція на нову політику згасає, хоча й підкреслює, що політика має залишатися жорсткою.
Раніше цього тижня МВФ знизив свій прогноз щодо скорочення ВВП Аргентини на 2024 рік до 2,8% у порівнянні з попереднім прогнозом зростання на 2,8%, переважно через очікувані наслідки запропонованих новим урядом реформ.
Фонд підкреслив мету Аргентини у 2024 році досягти первинного профіциту в розмірі 2% ВВП головним чином за рахунок поєднання тимчасових податків і скорочення витрат на управління урядом, а також скорочення енергетичних і транспортних субсидій і витрат на інфраструктуру.
Глобальний кредитор подовжив дію програми на суму 44 мільярди доларів ще на три місяці, щоб дати час для виконання поточного стабілізаційного плану уряду та створення резервів, відтак тепер програма діє до 31 грудня.
Річний рівень інфляції в Аргентині у грудні перевищив 211%, і сягнув найвищого рівня з початку 1990-х років.
У грудні в рамках надзвичайних заходів, спрямованих на допомогу економіці країни, Аргентина девальвувала песо більш ніж на 50%.