Мністерство фінансів 3 виступило з новими поясненнями з метою захистити свій так званий "кремліський звіт" від критики. Зокрема, у відомстві наголосили, що громадськість ознайомилася лише з "незасекреченою частиною" документу.
Про це пише Bloomberg додаючи, що процес складання списку російських олігархів і чиновників з близького кола Володимира Путіна називають поверховим і сумнівним.
Однак, помічник міністра фінансів США з питань закордонних справ Тоні Сайх сьогодні заявив, що було багато "помилкових повідомлень" щодо списку міністерства. Він повторив заяву міністра Стіва Мнучіна про те, що будуть запроваджені "сакції на основі звіту".
Сайх також пояснив, що частина документу, яка була представлена громадськості в понеділок, складається з відкритих матеріалів, записів і репортажів ЗМІ. У свою чергу, Конгрес отримав іншу частину, яка складається із засекречених джерел і методів.
"Мінфін дав чітко зрозуміти, що ми зосереджені на протидії російській дестабілізуючій діяльності. Мінфін включив засекречену частину в звіт з метою уникнути потенційного відтоку активів, які належать названим фізичним і юридчним особам, а також для того, щоб захистити конфіденційну інформацію", - сказав Сайх.
У свою чергу, демократи в Конгресі критикують міністра фінансів Стіва Мнучіна за те, що він не запровадив нових санкцій проти Росії негайно.
"Думаю, значну частину інформації із засекречених розділів можна розсекретити", - сказав сенатор від Орегону демократ Рон Віден.
Як повідомлялося, 30 січня Міністерство фінансів СШАпредставило "кремлівський звіт".У списку 210 осіб – 114 чиновників і парламентарів та 96 "олігархів", - наближених до президента Росії Володимира Путіна.
Президент РФ Володимир Путін назвав складання списку "недружнім актом" і заявив, що за кожним з тих, хто потрапив в цей перелік, стоять звичайні росіяни. Таким чином, на його думку, у список внесли все населення країни.
У Раді Федерації РФ публікацію "кремлівського доповіді" прирівняли до розриву дипвідносин.
Президент Петро Порошенко висловив подяку США за новий список представників російської влади і наближених до неї олігархів. Крім того, глава України також розраховує на відповідні рішення з боку європейських партнерів.
Про можливі наслідки "кремлівської доповіді", читайте в матеріалі "Дзеркало тижня. Україна" "Кремлівська доповідь": чого очікувати оточенню Путіна?".