UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міграційна криза у Європі може спровокувати колапс грецької економіки - Busines Insider

Утримання десятків тисяч мусульманських біженців може стати непосильним тягарем для україни, яка перебуває у борговій ямі грецької економіки, вважає західний аналітик.

Триваюча міграційна криза в Європі може спричинити для грецького уряду серйозні фінансові проблеми на тлі необхідності виконувати його боргові зобов'язання перед Міжнародним валютним фондом і Європейським Центральним Банком, вважає аналітик Business Insider Уїлл Мартін.

Як відзначає аналітик, посилаючись на аналітичну записку економіста великого європейського банку HSBC Фабіо Балбони, криза біженців може не тільки спричинити у Греції гуманітарні проблеми, але також нанести серйозний удар по бюджету країни напередодні її великих кредитних виплат, запланованих на липень цього року.

Читайте також: Македонія повернула в Грецію 600 мігрантів, які прорвалися через кордон

Так, в липні грецький уряд повинен буде зробити відразу кілька великих виплат для МВФ і ЄЦБ, включаючи 3 млрд євро позики та відсотків по кредиту для ЄЦБ. Як відзначають в HSBC, саме на липень минулого року припав пік припливу біженців з країн Близького Сходу в Європу.

На думку Мартіна, якщо подібний пік повториться і цього літа, то липень стане для грецького уряду вкрай складним місяцем. Незважаючи на досягнутий договір про депортацію нелегальних біженців з Греції в Туреччину, процедура депортації не відпрацьована, а імплементація договору може відняти масу часу. На даний момент момент ситуація склалась таким чином, що після закриття балканських кордонів у Греції застрягло до 50 тисяч людей.

Якщо виходити з оцінки німецького уряду, який визначає утримання кожного біженця на суму 13 тисяч євро на рік, то вартість утримання мусульманських біженців у Греції може становити більше 4 мільярдів євро на рік (близько двох відсотків грецького ВВП).

"Для країни, яка перебуває у глибокій борговій кризі, це може стати дуже поганою новиною", - резюмує аналітик. Згідно з його висновками, якщо уряд не зможе вирішити питання розміщення біженців до літа, то Греція може заплатити за це дуже високу ціну.

Як повідомлялося раніше, Греція та її кредитори закінчили переговори в неділю, 20 березня, так і не досягнувши угоди про умови надання фінансової допомоги.

Разом з тим, 16-го березня країни Євросоюзу ухвалили рішення передати 700 мільйонів євро у фонд допомоги мусульманським біженцям, які намагаються потрапити до Європи з розорених війною країн Близького Сходу. Левову частину виділених коштів отримає Греція.