Німеччина готова взяти на себе велику відповідальність за те, що відбувається "за межами кордонів Європи", про це канцлер ФРН Ангела Меркель заявила на передвиборних зборах партії Християнсько-демократичний союз (ХДС) в місті Віттліх у федеральній землі Рейнланд-Пфальц.
За її словами, Берлін не може задовольнятися роллю "експортера товарів і будівельника фабрик", його претензії на міжнародній арені набагато амбітніші. "Це означає більше допомоги країнам, що розвиваються, більш активну вироблення єдиних стандартів для захисту клімату, чесну торгівлю та багато іншого", - сказала Меркель.
Заяви канцлера пішли на тлі стрімкого зростання числа тих, хто у Німеччині сумнівається у здатності федерального уряду впоратися з міграційною кризою. У 2015 році в ФРН в'їхали понад 1 млн біженців. Головним опонентом Меркель в лавах консерваторів залишається прем'єр-міністр Баварії Хорст Зеехофер, раніше вже висловлювався за необхідність введення прикордонного контролю всередині Євросоюзу і скорочення числа прийнятих мігрантів.
У неділю, 13 березня, в трьох федеральних землях ФРН - в Бадені-Вюрттемберге, рейнську область-Пфальці та Саксонії-Ангальт - пройдуть парламентські вибори, які повинні показати, чи підтримують німецькі виборці політику Меркель.
Останнім часом багато експерти і політики говорили про хиткості позиції німецького канцлера і про її "провальною" міграційної політики. Раніше повідомлялося, що на тлі міграційної кризи рейтинг Меркель впав до чотирирічного мінімуму. А рівень підтримки Християнсько-демократичного союзу німецького канцлера впав до трирічного мінімуму. Меркель зазнала критики у зв'язку з відкриттям кордонів Німеччини для сирійських біженців – кроку, який викликав ще більшу хвилю мігрантів. Критики, особливо в Баварії, хочуть ввести обмеження на кількість біженців, дозволених для в'їзду в країну.
Британське видання The Financial Times, у свою чергу, зробило невтішний висновок: кінець епохи Меркель не за горами. У статті підкреслюється, що деякі з близьких союзників визнають, що цілком можлива ситуація, що канцлеру доведеться покинути свій пост до виборів 2017 року. Обговорення ще пару місяців тому четвертого терміну Меркель зараз здається недоречним.
Незважаючи на критику на адресу Меркель, Німеччина займає найбільш активну позицію в прийомі біженців. У минулому році в цій країні більше 1 мільйона осіб подали заяви на статус біженця. Необхідність обмежити міграційне законодавство різго загострилася після нападу на жінок у новорічну ніч в 12 регіонах Німеччини.
У цілому розміщення, обслуговування та інтеграція біженців, що включає мовні курси, обійдеться Німеччині в 2016-2017 роках майже в 50 млрд євро.