UA / RU
Підтримати ZN.ua

Меркель закликала ЄС розширити можливості легальної міграції

Канцлер ФРН впевнена, що це посприяє вирішенню проблеми з біженцями.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель закликає країни Євросоюзу розширити можливості легальної міграції і, тим самим, домогтися скорочення кількості біженців, повідомляє DW.com.

"Нелегальність повинна якнайшвидше перетворитися в легальність", − заявила Меркель на саміті G20 у неділю, 15 листопада.

На думку канцлера ФРН, заходи, вжиті в цьому напрямку, сприятиме "справедливому розподілу біженців в Європі".

Меркель стверджує, що її позиція знаходить підтримку у багатьох учасників саміту.

"Розв'язання кризи з біженцями ми повинні починати там, звідки ці біженці приходять", − зазначила політик. Він підкреслила, що найважливішими завданнями для світового співтовариства в цілому, та Європейського Союзу, зокрема, є ліквідація "Ісламської держави", врегулювання конфліктів в Сирії та Іраку.

Меркель також наголосила на важливості зміцнення зовнішніх кордонів ЄС.

Коментуючи теракти 13 листопада в Парижі, канцлер сказала: "Тут, на саміті G20, ми даємо сигнал, що ми сильніші, ніж будь-яка форма тероризму".

Читайте також: Шенгенська зона стоїть перед загрозою розпаду, а ЄС придивляється до Туреччини – EUobserver

Раніше повідомлялося, що ЄС і Туреччина і прийшли до угоди про спільне врегулювання кризи з біженцями. Зокрема, Євросоюз обіцяє Анкарі лібералізацію візового режиму і 3 мільярди євро на облаштування біженців в Туреччині. Всього Туреччина може прихистити 2,2 мільйона мігрантів.

Крім того, Євросоюз заснував цільовий фонд обсягом 1,8 млрд євро для допомоги африканським країнам у вирішенні проблем зростання міграції. Угоду про створення фонду в четвер, 12 листопада, підписали голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер і лідери країн співтовариства на саміті ЄС - Африка, який проходив у Валлетті, Мальта. Крім того, ЄС пообіцяв розширити можливості для легальної мтграции для студентів, медиків, предпринимателй − вихідців з африканських країн.

У створенні фонду взяли участь 25 з 28 країн, що входять в ЄС, а також Норвегія і Швейцарія. До цього моменту ці держави оголосили, що готові надати близько 78,2 млн євро, йдеться в повідомленні.