UA / RU
Підтримати ZN.ua

Меркель: Європа чекає на допомогу США в прийомі біженців

Без допомоги для ЄС "нереалістично" вирішити питання біженців.

Європейський союз потребує більш активної допомоги США в питанні розміщення біженців з країн Близького Сходу і Північної Африки, впевнена канцлер Федеративної республіки Німеччина Ангела Меркель.

"Думати, що Європа зможе поодинці (справитися з проблемою біженців - ред.) без сприяння Сполучених Штатів - це було б не зовсім реалістично", - цитує Меркель німецьке агентство dpa.

Меркель також висловила сумнів, що на черговому саміті глав держав і урядів країн ЄС 23 вересня буде досягнуто згоду щодо розподілу біженців.

Читайте також: Угорщина звинуватила Хорватію в незаконному перевезенні біженців

"За одну ніч рішення досягти не можна, - сказала глава кабміну ФРН. - Нам знадобиться терпіння і витривалість".

Тим більше, що низка країн вже заявили про намір заблокувати рішення про квотний розподіл по країнах ЄС 120 тисяч біженців, зокрема - Чехія і Словаччина. Інші країни ЄС також виступали проти обов'язкового прийняття біженців за квотами - Угорщина, Румунія, Польща. У той же час, Європарламент вже схвалив це рішення. В ЄС угоди приймаються консенсусом урядів всіх країн Євросоюзу, потім рішення повинно бути схвалено національним парламентом.

Що стосується США, то Держсекретар Джон Керрі пообіцяв, що Штати збільшать квоту на біженців до 100 тисяч чоловік в наступному фінансовому році.

Як зазначає агентство, з початку війни в Сирії (2011 року), Штати офіційно прийняли лише 1500 мігрантів, і очікується, що до жовтня кількість легальних біженців стане 1800.

У порівнянні з європейськими мірками, дані показники мізерні. Так, одна лише Німеччина змушена була взяти 200 тисяч біженців в 2014 році, і готується прийняти сотні тисяч в найближчі роки. В цілому, в ЄС з початку 2015 року прибуло 500 тисяч біженців з країн Близького Сходу і Північної Африки, їх число до кінця року може збільшитися до 800 тисяч. Більшу частину біженців доводиться приймати Німеччини, Франції, Італії, Греції, Швеції.