UA / RU
Підтримати ZN.ua

Меркель визнала, що ситуації з напливом біженців можна було уникнути

Євросоюз в недостатній мірі оцінив процеси, що відбувалися в Йорданії та Лівії.

Глава німецького уряду Ангела Меркель в ході діалогу з громадянами на теми Європи в Єні у вівторок, 14 серпня, визнала, що ситуації з напливом біженців можна було уникнути, якби країни ЄС у 2013 році приділили більше уваги гуманітарним проблемам країн, з яких біжать люди.

"Я дуже самокритично кажу, що у 2013 ми допустили помилку", - сказала Меркель, передає Укрінформ.

Меркель вважає, що Євросоюз в недостатній мірі оцінив процеси, що відбувалися в Йорданії, Лівії. За її словами, такого великого напливу біженців в 2015 році можна було уникнути.

Тепер же, за словами Меркель, треба винести уроки з 2015-го і не допустити повторення ситуації. На думку канцлера, ЄС повинен допомагати в плані поліпшення гуманітарної обстановки та стимулювання економічного розвитку країн, де від військових дій страждають люди.

При цьому Меркель зауважила, що вирішувати питання допомоги, в тому числі фінансової, непросто в колі 28 країн, кожна з яких найчастіше має своє бачення проблеми. Європа не буде функціонувати, коли деякі країни не виконують своїх обов'язків, додала політик. "Нам виходить набагато дорожче, якщо ми не допомагаємо на місцях, якщо ми не боремося з причинами міграції в самих країнах", - сказала канцлер ФРН.

Раніше Меркель повідомила, що Дублінський регламент, який регулює порядок прийому біженців в Євросоюз, не працює, За її словами, за чинними нормами відповідальність за долю мігрантів несе та країна, на території якої ступив мігрант, проте Іспанія не справляється з напливом біженців, а інші країни зобов'язані відправляти їх назад протягом 48 годин. Домовитися з Грецією та Італією про це не вдається.

Зазначимо, раніше повідомлялося, що Україна може зіткнутися з проблемою напливу мігрантів через "закриття" для країн-членів Європейського Союзу.

Криза з мігрантами загрожує знищити один із стовпів, на яких тримається Європейський Союз, - право громадян вільно пересуватися між країнами-членами організації. У кінцевому рахунку, це загрожує майбутньому ЄС. Детальніше про міграційну кризу в ЄС читайте в статті автора Олексія Коваля "Мігранти розколюють Європу" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".