Федеральний канцлер Німеччини 3 запропонувала Євросоюзу почати переговори про торгівлю з Євразійським економічним союзом, який є політичним проектом президента Росії Володимира Путіна.
Як повідомляє Financial Times, про це Меркель заявила під час звернення до німецького парламенту. На її думку, такі переговори можуть стати способом підтримувати діалог з Путіним. Під час своєї промови Меркель, яку останнім часом звинувачують у надто жорсткій політиці щодо Росії, сфокусувалася на можливій співпраці між Сходом і Заходом Європи замість того, щоб обговорювати конфлікт в Україні.
Видання пише, що розмови про можливість діалогу з ЄврАзЕС пожвавилися після того, як міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр зустрівся з Володимиром Путіним минулого тижня.
"Одним із цікавих питань є можливість взагалі мати справу з Росією, наприклад на політичному рівні між ЄС і Євразійським союзом", - сказав німецький дипломат.
Але він зауважив, що жодного прогресу не вдасться досягти до тих пір, доки проросійські бойовики продовжують воювати проти армії України в Донбасі, не зважаючи на перемир'я.
Меркель у своїй промові також наполягала на тому, щоб санкції ЄС проти Росії залишалися в силі, доки Москва буде залучена до конфлікту на Сході України. Крім того, анексія Криму, за її словами, не може бути виправдана.
"Поведінка Росії поставила мирний порядок в Європі під питання і порушила міжнародні закони", - сказала канцлер Німеччини.
У відповідь на критику її жорсткої позиції проти Москви, вона сказала, що разом із міністром Штайнмаєром докладають зусиль, щоб покласти край конфлікту в Україні саме дипломатичним способом.
"Нам потрібне терпіння і витримка, щоб наші зусилля зупинили кризу", - сказала Меркель.
В цей же час, в пресі з'явилася інформація про те, що політики в Німеччині розділилися через позицію канцлера щодо Росії. Однак сама Меркель спростувала чутки про розбіжності у політиці Німеччини щодо Путіна. Видання The Time писало, що Путін втратив довіру Німеччини. Автор статті зазначає, що російський президент завжди бачив в Німеччині свого зовнішньоекономічного союзника. Але після розмови з Меркель в Брісбені ілюзія, що Берлін на його боці, була зруйнована. Вчора оглядач The Guardian повідомляв, що Меркель може й зовсім згорнути відносини з Росією і "східну політику" Німеччини, якої Берлін притримувався у своїй дипломатії з кінця 60-х років.