UA / RU
Підтримати ZN.ua

Меркель підтвердила повну заборону на експорт зброї до Саудівської Аравії - ЗМІ

Міністр економіки Німеччини закликав інші країни-члени Євросоюзу наслідувати її приклад.

Канцлерін Німеччини Ангела Меркель підтвердила повну заборону експорту продукції німецьких збройових підприємств до Саудівської Аравії до тих пір, поки не завершиться розслідування вбивства журналіста Джамаля Хашоггі і не будуть покарані винні в цьому, повідомляє Reuters.

Меркель назвала загибель Хашоггі "жахом там в консульстві Саудівської Аравії в Туреччині" і в самих різких виразах засудила вбивство журналіста, вимагаючи розслідування.

"Його потрібно розслідувати. Поки все остаточно не з'ясується, експорту зброї до Саудівської Аравії не буде. Я запевняю вас у цьому дуже рішуче", - сказала Меркель.

Міністр економіки Німеччини Пітер Альтмайер, який спочатку оппонирував точці зору Меркель, закликав інші країни-члени Європейського союзу наслідувати приклад ФРН та заморозити постачання озброєння до Саудівської Аравії, щоб чинити на неї тиск по справі Хашоггі.

У цьому році Берлін затвердив експорт зброї на суму понад 400 мільйонів євро (462 мільйони доларів) до Саудівської Аравії, що робить її другим за величиною покупцем німецької зброї після Алжиру.

Журналіст видання The Washington Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня, після того, як увійшов до будівлі консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів про розлучення. Саудівські дипломати стверджували, що Хашоггі залишив консульство після нетривалого перебування там. Однак, за даними турецької поліції, журналіст не виходив з консульства.

19 жовтня Ер-Ріяд визнав факт вбивства Джамаля Хашоггі в будівлі консульства в Стамбулі. Згідно з офіційною версією, журналіста вбили під час раптової бійки.

Турецька газета Sabah повідомляла про ідентифікацію групи з 15 осіб, які прилетіли до Туреччини з Саудівської Аравії в день зникнення Хашоггі і незабаром повернулися назад.

Також повідомлялося, що влада Туреччини розташовують аудіо - і відеодоказами того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консульства.

Також повідомлялося, що влада Туреччини має аудіо - і відеодокази того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консулльства.

За даними каналу Al Jazeera, Хашоггі ввели наркотик і розчленували безпосередньо в кабінеті консула.

Джамаль Хашоггі виїхав з Саудівської Аравії в США через півроку після того, як йому заборонили публікувати свої матеріали, і навіть писати в Twitter. Він неодноразово виступав з критикою політики королівського дому Аль-Сауда, проте стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім'ї Саудівської Аравії.