UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мексика запросила Путіна на інавгурацію президентки. Країна є членом МКС – росЗМІ

Якщо Путін прилетить у Мексику, його мають арештувати.

Мексика запросила президента Росії Владіміра Путіна на інавгурацію новообраної президентки Клаудії Шейнбаум, яка відбудеться 1 жовтня. Країна є членом Міжнародного кримінального суду, тому має затримати Путіна, ордер на арешт якого видали у 2023 році.

Про це повідомила російська газета "Известия" з посиланням на посольство РФ у Мексиці.

Читайте також: На білбордах та в метро: у Мексиці посилився вплив російських ЗМІ – The HILL

«Запрошення Росії взяти участь в інавгурації президента Шейнбаум направлене президенту Путіну.

Російський президент вирішить, чи буде він сам брати участь у церемонії, чи призначить іншого високопосадовця зробити це від свого імені», – додали у диппредставництві.

Міжнародний кримінальний суд звинуватив Путіна у воєнному злочині – незаконній депортації сотень дітей із України після того, як Москва розпочала повномасштабне вторгнення в лютому 2022 року.

Хоч Росія і не є членом МКС, але Мексика у 2005 році стала 100-ю державою, яка визнала юрисдикцію Міжнародного кримінального суду і передала на зберігання Генерального секретаря ООН грамоту про ратифікацію Римського статуту.

Наразі обидві країни налагоджують тісні зв'язки: Путін привітав Шейнбаум з перемогою в червні, заявивши, що Мексика є «історично дружнім партнером Росії, який відкриває нову сторінку в Латинській Америці».

Нагадаємо, мексиканський президент Обрадор не побачив нічого поганого в участі російського підрозділу у військовому параді на честь з нагоди Дня незалежності Мексики, який відбувся 16 вересня, підкресливши свою «нейтральність». 

Раніше агентство Bloomberg пояснювало, що позиція Латинської Америки щодо України «застрягла в минулому». Для її лідерів, давні образи на США та ідеологічні фіксації здебільшого переважають над фактами.

Читайте також: Вибір Глобального Півдня: шахи, ґо чи «чапаєв» від Путіна?

Ордер Міжнародного кримінального суду на арешт Путіна закріплює дипломатичну ізоляцію Росії і позбавляє главу Кремля можливості вільно пересуватися світом. Адже 123 держави-члени МКС за Римським статутом мають заарештувати диктатора і передати його міжнародному правосуддю. Але що буде, якщо якісь держави порушать свої зобов’язання? Які наслідки їх очікують? У цьому розбирався Ерік Кучеренко у статті «Удар по Кремлю: що загрожує тим країнам, які відмовляться заарештувати Путіна».