Абсолютна більшість громадян Грузії вважають Росію найбільшою загрозою для своєї країни. За те, що Росія є головною політичною загрозою Грузії, висловилися 87% учасників опитування Міжнародного республіканського інституту, дані якого наводить «Нова газета Європа». Економічну загрозу з боку Росії вбачають 76% опитаних.
За півроку кількість прихильників подальшого діалогу з Росією впала з 59% до 53%, порівняно з аналогічним опитуванням, проведеним восени 2022 року. Половина опитаних (20% частково та 30% повністю) негативно оцінюють відносини уряду Грузії з Росією, тоді як 40% (10% повністю та 30% частково) висловлюють позитивну оцінку.
76% опитаних грузинів, що агресія Росії проти Грузії триває, тоді як тільки 5% вважають, що агресія закінчена та малоймовірна у майбутньому. Ще 17% впевнені, що агресія закінчилася, але швидше за все продовжиться.
Рейтинг правлячої партії «Грузинська мрія» впав до небачених 19%. Аналітики вважають, що ці явища взаємопов'язані: грузинам не подобається проросійська політика свого уряду.
Рівень підтримки ідеї членства в НАТО для забезпечення безпеки своєї країни серед громадян Грузії зріс до 80%. За членство Грузії у ЄС висловились 89% опитаних. При цьому 77% респондентів наполягають на цьому, навіть якщо це призведе до припинення торгівлі з Росією.
Нагадаємо, восени минулого року Грузією прокотилася хвиля протестів проти ухвалення законопроєкту про іноагентів, згідно з яким будь-яка фізична та юридична особа, яка отримує фінансування з-за кордону, зобов'язувалася зареєструватися як іноземний агент. Його ще називали проросійським. Найбільш людними були мітинги у Тбілісі, де протестувальники намагалися прорватися до будівлі парламенту. Проте протести 7 і 8 березня були жорстоко придушені поліцією.
Президент Грузії Саломе Зурабішвілі підтримала протестувальників і заявила, що ветує закон у разі, якщо його буде прийнято. Зрештою, парламент відхилив скандальний законопроєкт.