Соратники російського опозиціонера Олексія Навального оприлюднили матеріали адміністративної справи про визнання його «Фонду боротьби з корупцією» екстремістською організацією, а також судове рішення. Документи опубліковано на офіційному сайті політика.
Засідання Мосміськсуду у цій справі проходило в закритому режимі, так як прокуратура присвоъла частины матеріалів гриф «таємно».
Усього в справі налічується 5609 сторінок у 11 томах. Зокрема:
- 1306 сторінок скріншотів сайтів і публікацій у соціальних мережах;
- 436 сторінок застережень і пояснень;
- 387 сторінок матеріалів справ на людей, зв'язок яких із ФБК не було доведено;
- 375 сторінок матеріалів справ на співробітників ФБК і по акціях Фонду;
- 326 сторінок документів, пов'язаних з діяльністю ФБК;
- 277 сторінок фінансових документів і роздруківок рахунків;
- 124 сторінок листування між правоохоронними відомствами;
- 59 сторінок назв, переліків і вказівок;
- 24 сторінок, що не читаються;
- 22 порожні сторінки.
Кілька людей, які фігурують у справі, були притягнуті до відповідальності за публічну демонстрацію нацистської символіки. Ці люди, як стверджують в ФБК, ніяк не пов'язані з організацією.
2 лютого Олексія Навального засудили до 3,5 років позбавлення волі за порушення умов випробувального терміну у справі про шахрайство щодо компанії «Ів Роше» (він проходив курс лікування і реабілітації у Німеччині після того, як російські спецслужби отруїли його бойовою речовиною «Новічок»). З терміну виключили 10 місяців домашнього арешту, опозиціонер має провести в колонії загального режиму 2 роки і 8 місяців. 15 березня Навального етапували до колонії у Покрові.
У червні Мосміськсуд оголосив «Фонд боротьби з корупцією» та інші організації Навального екстремістськими, соратникам опозиціонера заборонили брати участь у виборах в якості кандидатів.
США та Євросоюз ввели санкції проти російських чиновниківчерез отруєння Алєксєя Навального.
Чому Кремль пішов на загострення ситуації навколо опозиціонера? Чому Навальний, знаючи про загрозу арешту, все ж повернувся в Росію? Чи становить він реальну загрозу для путінського режиму? Про це читайте в статті Олексія Коваля «Путіну потрібен Навальний», а також в матеріалі Андреаса Умланда «Як ставитися до феномена Навального» у ZN.UA.