Telegram-канал «Пул першого», який адмініструє пресслужба Олександра Лукашенка, опублікував ще одне відео з його участю, зняте в неділю, 23 серпня. Лукашенко виходить за оточення біля Палацу Незалежності, обіцяє розібратися з протестувальниками і дякує ОМОНівцям, а ті клянуться йому у вірності.
«Хлопці, спасибі вам! Ви красені! Ми з ними розберемося », - каже Лукашенко.
«Ми з вами до кінця», - відповідають йому силовики.
Перед цим Лукашенко на вертольоті облетів центральну частину Мінська, де знову зібралося близько 200 тисяч протестувальникыв. На територію Палацу Незалежності Лукашенко вийшов у бронежилеті і з автоматом без ріжка. Його супроводжував 15-річний син Микола в бронежилеті, шоломі і з автоматом.
В адміністрації Лукашенка заявили, що Микола брав участь у засіданні ситуаційного штабу. А також стверджували, що беззбройні протестуючі нібито збиралися штурмувати резиденцію президента, яку охороняли озброєні силовики з бронетехнікою.
Насправді частина мытингарыв дійшла до Палацу Незалежності і зупинилася за сотню метрів від кордону озброэних силовиків. Поперек проспекту було натягнуто спіраль Бруно - протипіхотне загородження з колючого дроту.
У Білорусі вже 15-й тривають протести проти режиму Олександра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян.
9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тіхановском - 10% голосів виборців.
ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі. Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум п'ять протестувальників загинули. Десятки безслідно зникли.
Після цього було оголошено загальнонаціональний страйк, до якого доєдналися десятки державних підприємств.
Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян.
ЄС відмовився визнавати результати виборів і анонсував санкції проти чиновників режиму Лукашенка.
Олександра Лукашенка привітали з перемогою лише лідери РФ, Китаю, Вірменії і Молдови.
Чи впаде режим Лукашенка за результатами вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA.