Олександр Лукашенко прилетів до Палацу Незалежності - резиденції президента Білорусі, біля якої ввечері в неділю, 23 серпня, зібралося вилика кількість протестувальників, передає «Інтерфакс-Україна».
Відео прибуття опублікував Telegram-канал «Пул першого», який адмініструє прес-служба Лукашенка.
На записі Лукашенко в чорній куртці виходить з урядового вертольота, в руках у нього зброя, схожа на автомат Калашникова, але без ріжка з патронами. У повідомленні сказано, що на Лукашенка надітий бронежилет.
По дорозі до будівлі Лукашенко запитує у кого-то: «Там нікого не залишилося, так?».
У неділю в Мінську проходить численна акція протесту, в ній беруть участь сотні тисяч людей.
Частина протестувальників дійшла до Палацу Незалежності і зупинилася в парі сотень метрів від кордону збройних силовиків. По всій ширині проспекту була натягнута спіраль Бруно - протипіхотні загородження з колючого дроту.
Увечері люди почали розходитися.
У Білорусі вже 15-й тривають протести проти режиму Олександра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян.
9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тіхановском - 10% голосів виборців.
ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі. Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум п'ять протестувальників загинули. Десятки безслідно зникли.
Після цього було оголошено загальнонаціональний страйк, до якого доєдналися десятки державних підприємств.
Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян.
ЄС відмовився визнавати результати виборів і анонсував санкції проти чиновників режиму Лукашенка.
Олександра Лукашенка привітали з перемогою лише лідери РФ, Китаю, Вірменії і Молдови.
Чи впаде режим Лукашенка за результатами вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA.