UA / RU
Підтримати ZN.ua

Людство так і не засвоїло головний урок пандемії — The Washington Post

Чому в одних країнах спостерігається неконтрольоване зростання випадків хвороби, а в інших ситуація відносно під контролем?

Майже два роки пандемії коронавірусу багато чого навчили людей: як ковід передається, як він може мутувати, як вакцини можуть запобігти хворобі. Але найбільший урок світ і досі не засвоїв: вибір людей, їх індивідуальна та колективна поведінка є ключовими факторами для наслідків пандемії, пише The Washington Post.

Саме люди керують власним життям, тому вони самостійно повинні оцінювати свою безпеку. Для прикладу, сплеск випадків коронавірусу в Японії стрімко падає.

З піку близько 23 тисяч нових випадків хвороби щодня в серпні, Японія зараз фіксує до 400 на день.

У Токіо бари переповнені, а настрій у людей «святковий». У столиці показник інфікування ковідом впав з 25 відсотків наприкінці серпня до 1 відсотка цього місяця.

Чому так відбувається? Тому що населення країни вирішило діяти.

Відсоток тих, хто повністю завершив вакцинацію, зріс з 15 відсотків на початку липня до 65 відсотків на початку жовтня і зараз становить майже 70 відсотків.

Цей успіх кампанії вакцинації відображає вибір, який люди зробили, щоб отримати щеплення якраз під час нової хвилі інфекції.

Були дні, коли в країні робили понад 1,5 мільйона щеплень від коронавірусу на день.

Японці також зачиняли нічні клуби, коли кількість випадків почала зростати, і отримали перевагу від широкого використання масок для обличчя, до яких вони звикли ще до пандемії коронавірусу.

Тим часом Росію, навпаки, переслідує пандемія. Добова кількість нових випадків перевищила 37 тисяч, а кількість смертей перевищує тисячу на день.

Росія розробила власну вакцину, але кампанія її «популяризації» фактично провалилася. Лише 45 мільйонів людей, або близько третини населення країни, наразі повністю вакциновані.

В Росії навіть запровадили «неробочі дні», щоб люди вакцинувалися, для того, щоб стримати поширення хвороби.

Такий результат також є прямим наслідком вибору, зробленого людьми. Більшу частину минулого року президент РФ Володимир Путін та його уряд заявляли, що COVID-19 подолано і пандемія — «не така вже й велика проблема». Багато людей тим часом відмовлялися від вакцинації.

Більше того, значна частина росіян прийшли до висновку, що уряд приховує реальну статистику та масштаби захворювання.

Закономірно, що частина російської громадськості не довіряє своєму уряду і не довіряє вакцині. Інформаційну кампанію про коронавірус в Росії провели некоректно. Люди не довіряють владі.

У Великій Британії, для прикладу, поширення вакцинації було досить масштабним. Але кількість випадків хвороби також залишається вперто високою — можливо, через рішення уряду скасувати більшість карантинних обмежень в липні.

Пом’якшення карантину призвело до того, що менша частина населення носить маски і зросла кількість масових скупчень людей у громадських місцях.

У Сполучених Штатах, для прикладу, переважна кількість смертей від коронавірусу фіксується саме серед невакцинованого населення. Відмовитися від рятувального жилета під час шторму в морі – не зовсім вдалий вибір, резюмує видання.

Читайте також: Експеримент із масової вакцинації: у Моршині жоден пацієнт із COVID-19 не потребує госпіталізації

Створення вакцин проти COVID-19 стало глобальним логістичним та науковим тріумфом. З початку минулого року сім компаній обіцяли поставити більше 10 мільярдів доз вакцини, попри те, що багато «песимістів» передбачали, що на розробку вакцини може знадобитися кілька років. Однак глобальна система вакцинації має серйозні прогалини, пише Financial Times.