UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лідери ЄС підтвердили угоду з Грецією: Країна залишається в ЄС і єврозоні

Туск повідомив про "одноголосну" угоду з Грецією.

Лідери країн-членів Євросоюзу у понеділок виступили з повідомленнями про досягнення 3 які дозволяють країні залишатися в єврозоні.

Так, президент Європейської Ради Дональд Туск на своїй сторінці в Twitter підтвердив інформацію, що з'явилася в ЗМІ, про досягнення угоди між канцлером Німеччини Ангелою Меркель, президентом Франції Франсуа Олландом і прем'єром Греції Алексісом Ціпрасом.

"Євросаміт одноголосно досяг угоди. Всі готові піти на програму ESM (Європейський стабілізаційний механізм - ред.) для Греції з серйозними реформами і фінансовою підтримкою", - написав Туск.

У свою чергу, президент Європарламенту Мартін Шульц також зазначив, що тимчасовий вихід Греції з єврозони більше не є предметом обговорення, так як сторони просунулися в переговорах.

"Ця ідея (вихід Греції з єврозони - ред.) на п'ять років більше не розглядається. Тепер немає сенсу обговорювати цей варіант", - наводить його слова сайт французької газети Le Figaro. При цьому видання відзначає, що варіант з тимчасовим виходом Греції із зони євро спочатку був запропонований міністром фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель також заявила в понеділок, що у "ЄС знайшли шлях, щоб зберегти єврозону", - цитує її "Європейська правда". При цьому Меркель додала, що для виділення Греції нового пакету допомоги Греція в найближчі дні повинна прийняти низку законів для підтвердження майбутніх реформ.

Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер журналістам заявив, що "Грексита (Grexit - від англ. Greece, Греція, exit - вихід, - ред.) не буде". Він також заявив, що угоду з Грецією дозволило всім сторонам "зберегти обличчя".

Раніше повідомлялося, що саміт лідерів країн єврозони тривав понад 15 годин.

Читайте також: Глава Мінфіну Німеччини жартома запропонував США "обміняти" Грецію на Пуерто-Ріко – Bloomberg

У неділю, 12 липня Єврогрупа назвала умови для надання Греції фінансової допомоги в розмірі 86 млрд євро. Дана програма жорстких економічних заходів має бути затверджена в парламенті Греції до 15 липня.

Парламент Греції 11 липня 11 липня, проголосував за пропозиції, які були представлені урядом міжнародним кредиторам. Згідно з законопроектом Афіни запитують 53,5 млрд євро в рамках нового пакета фінансової допомоги.

Греція не виплатила МВФ частина боргу до 1 липня, чим фактично оголосила дефолт. На референдумі 5 липня грецький народ висловився проти ухвалення умов кредиторів - 61,31% сказали "ні". При цьому грецький прем'єр Алексіс Ціпрас і його команда агітувала греків сказати "ні" кредиторам, щоб нібито покращити переговорну позицію Греції перед МВФ, ЄЦБ та Євросоюзом. У той же час, як повідомляють західні ЗМІ, референдум практично ні на що не вплинув - в кінцевому підсумку Греція була змушена прийняти основні вимоги кредиторів, від яких вперто відмовлялася місяці переговорів.

Мінфін Німеччині до останнього відмовлявся приймати навіть нові пропозиції Греції, в яких Ціпрас йшов на великі поступки, і розглядав варіант виходу Греції з єврозони на п'ять років.