UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лідери ЄС досягли компромісу щодо біженців і продовжили санкції проти РФ

За даними DW, лідери країн-членів ЄС вирішили продовжити економічні санкції щодо Москви через відсутність прогресу у врегулюванні конфлікту в Україні.

Лідери країн Європейського союзу домовилися про єдину політику з прийому біженців, повідомив у п'ятницю, 29 червня, в Twitter голова Європейської ради Дональд Туск. Своєю чергою прем'єр-міністр Люксембургу Ксавьє Беттель зазначив, що лідери ЄС прийшли до "проривної" угоди після того, як засідали всю ніч, інформує DW.


За даними джерела агентства dpa, табори для прийому врятованих після переправи через море біженців будуть створені у країнах-членах Євросоюзу, які погодяться на це. З цих таборів мігранти будуть розподілятися також тими країнами ЄС, які готові добровільно їх прийняти.

Крім того, політики домовилися створити табір для біженців в одній з північноафриканських країн, щоб скоротити потік людей, що їдуть через Середземне море. Які країни готові приймати біженців і створити табори поки не озвучується.

Як повідомлялося, увечері в четвер Італія заблокувала заяву учасників саміту в Брюсселі.

Крім того, за даними DW, лідери країн-членів ЄС також вирішили продовжити економічні санкції по відношенню до Росії у зв'язку з відсутністю прогресу у вирішенні конфлікту в Україні. Прийняті раніше санкції діють до 31 липня.

Нагадаємо, що 11 червня Італія відмовилася прийняти судно Aquarius з 629 мігрантами на борту. У відповідь президент Франції Еммануель Макрон звинуватив новий італійський уряд в "цинізмі і безвідповідальності". Через це Міністерство закордонних справ Італії викликало на аудієнцію посла Франції в Італії. У відомстві назвали реакцію Парижа неприйнятною.

Раніше міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіни заявляв, що його країна має намір депортувати півмільйона нелегальних мігрантів. Це було передвиборною обіцянкою його партії.

Тим часом Франція і Британія підписали нову угоду про прикордонний контроль, спрямовану на протидію нелегальній міграції. Згідно з договором, Лондон додатково виділить 44 мільйони фунтів стерлінгів на вирішення проблеми Кале, де розташований стихійний табір мігрантів.