Лідер опозиції Венесуели, "тимчасовий президент" Хуан Гуайдо перед початком січневих протестів проти режиму Ніколаса Мадуро кілька разів таємно відвідав Сполучені Штати Америки та декілька латиноамериканських держав, повідомляє Assoсiated Press.
Агентство відзначає, що Гуайдо таємно приїжджав до США, Колумбії і Бразилії. Таким чином, стає ясно, що антимадуріанська коаліція, яка визнала Гуйадо легітимною владою майже відразу після його оголошення про призначення себе "тимчасовим президентом Венесуели", насправді склалася ще задовго до початку протестів проти Мадуро.
Країни діяли за допомогою секретної дипломатії; активісти, співчуваючі опозиціонерам, отримували таємні послання і координували свої дії з Гуайдо, який у грудні здійснив чергові, останні перед початком протестів секретні поїздки, щоб обговорити з місцевими посадовими особами стратегію майбутніх масових демонстрацій опозиції у Венесуелі.
Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро, інавгурація якого відбулася два тижні тому. На багатотисячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели. США визнали його легітимним главою держави. Слідом за Вашингтоном це зробили Євросоюз, Організація американських держав, уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали і Гондурасу.
На підтримку Мадуро висловилися Росія, Болівія, Мексика, Куба і Туреччина.
20 травня 2018 року у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента країни, левова частка опозиції бойкотувала їх. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Ніколаса Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки.
Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували президента країни в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляціі сягнув рекордного рівня.
Визнавати результати організованих Мадуро "виборів" відмовилися США, ЄС і частина держав Латинської Америки. США і ЄС ввели проти режиму Мадуро жорсткі санкції.
Детальніше про кризу у Венесуелі читайте у статті Віктора Каспрука "Узяти на буксир" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".