UA / RU
Підтримати ZN.ua

Криза на Близькому Сході відвернула увагу Заходу від війни в Україні — Politico

Українські посадовці та інші аналітики також висловлюють побоювання, що плани України щодо миру затьмарюються дипломатією з врегулювання кризи на Близькому Сході.

Деякі представники адміністрації кажуть, що Білому дому довелося зробити важкі кроки, щоб відвернути увагу і ресурси від інших зовнішньополітичних пріоритетів, оскільки він зосередився на конфлікті між Ізраїлем і ХАМАСом. Підтримка Байденом Ізраїлю також ускладнила зусилля США з розбудови відносин в інших частинах світу.

США знову втягнуті у війну на Близькому Сході, але вони не в змозі стримати наступ ізраїльського прем'єр-міністра Беньяміна Нетаньягу в Лівані та в Газі й зараз намагаються запобігти повномасштабній регіональній війні, зазначають репортери Politico.

Три високопоставлені чиновники з питань оборони й безпеки Східної Європи стверджують, що криза на Близькому Сході відвернула увагу Заходу від війни в Україні, де Росія здобуває нові перемоги, попри значні втрати на сході України.

Читайте також: США заплатили високу ціну за відносини з Ізраїлем протягом багатьох років — The Hill

"Ми розуміємо, що США не можуть робити все і всюди одночасно, і Близький Схід, безумовно, відволікає увагу від України", — сказав один з чиновників.

Дані також показують, що Байден послабив риторику щодо війни в Україні в перші місяці після початку війни між Ізраїлем і ХАМАСом. Крім того, війна на Близькому Сході також викликала дискусії щодо того, чи здатні Сполучені Штати одночасно постачати зброю Ізраїлю, Україні та своїм союзникам в Азії, оскільки їх оборонна промисловість зазнає великого навантаження.

Читайте також: Союзники змушують Україну думати про план "Б" у війні з Росією — WSJ

"США вже значно вичерпали свої резервні військові запаси через підтримку України у війні з Росією. Постачання військової допомоги Ізраїлю ще більше виснажує ці обмежені ресурси", — пишуть репортери.

Раніше Bloomberg писало, що постачання зброї Україні у 2025 році під загрозою. Деякі союзники намагаються залучити фінансування, а інші ухиляються від збільшення витрат для допомоги Києву.