UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кремль до останнього буде заперечувати версію теракту А321 – ЗМІ

Непослідовна реакція влади РФ вказує на брак коштів для посилення військової операції в Сирії.

З моменту аварії російського літака Airbus A321 в Єгипті експертами і ЗМІ розглядалися дві основні версії – технічна несправність і теракт. Обидві передбачають відповідальність російських властей, але різну, пише видання "Ведомости".

У першому випадку це відповідальність за якість контролю в авіації, за корупцію та економічну ситуацію в Росії. Видання зазначає, що це звичний для російської влади вид відповідальності з опрацьованими способами відходу від неї: заборонити експлуатацію літаків, когось притягнути до кримінальної відповідальності, посилити перевірки.

У свою чергу, теракт буде означати для влади РФ відповідальність за війну в Сирії, і Кремль прагне уникати навіть натяку на дану зв'язок. Як пише газета, за участі Росії у військовій операції в Сирії ризик відповідних терористичних атак був самим очевидним.

На думку видання, непослідовна поведінка російської влади після авіакатастрофи може означати і те, що на посилення військової операції в Сирії немає коштів і можливостей, і ця операція потрібна в якості красивої картинки по телевізору - РФ не хоче йти в Сирії до кінця, але тепер не може і піти звідти.

Як пише видання, виходом для Кремля може стати відпрацьований у донбаському конфлікті створення невизначеності. Наприклад, заперечення до останнього версію теракту, "вкидання" інших версій (відмова техніки, ізраїльські навчання тощо), може посилювати у росіян відчуття невизначеності та страху.

Читайте також: Версію теракту на борту А321 перевірять у лабораторії – "Ъ"

У середу, 4 листопада, представники організації "Ісламська держава" в Єгипті вже вдруге заявили про свою причетність до авіакатастрофі російського пасажирського літака компанії "Когалимавіа" на Синайському півострові. На цей раз бойовики розмістили в Мережі аудіоповідомлень, в якому пообіцяли "у свій час" розповісти всьому світові, яким чином вони змогли збити A321.

3 листопада російський джерело в технічній комісії, що розслідує авіакатастрофу, застеріг від передчасних висновків про причини катастрофи літака. Він зазначив, що регулярно з'являються у ЗМІ висновки про причини катастрофи, зроблені до закінчення офіційного розслідування, вкрай ускладнюють роботу офіційної технічної комісії.

Раніше прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон заявив, що хоча на даний момент немає повної впевненості в тому, що рейс A321 російської авіакомпанії "Когалимавіа" був підірваний, але "здається все більш імовірним, що сталося саме це".

версії про теракт схиляється і президент США Барак Обама. "Я думаю, є можливість того, що була бомба на борту, і ми ставимося до цього дуже серйозно", - сказав Обама.