UA / RU
Підтримати ZN.ua

Країни "ОПЕК +" підтвердили свої плани щодо зниження видобутку нафти - Мексика проти

Країни "ОПЕК +" випустили заяву, в якій підтвердили намір знизити нафтовидобуток до травня 2022 року, але за умови, що до них приєднається Мексика. Переговори тривали майже 11 годині і триватимуть сьогодні.

За підсумками переговорного марафону був підписаний меморандум, в якому підтверджується намір знизити видобуток нафти в травні-червні на 10 млн барелів на добу. Далі, до кінця року коригування видобутку "ОПЕК +" складе 8 млн барелів на добу, і далі, до 30 квітня 2022 - 6 барелів на добу, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Проте всі ці домовленості будуть діяти тільки, якщо погодиться і Мексика. Але міністр енергетики Мексики не погодилася з такими скороченнями і залишила засідання.

У разі реалізації угоди, Росія і Саудівська Аравія будуть добувати в травні-червні 8,5 млн барелів на добу.

З липня по грудень Росія і Саудівська Аравія зможуть добувати 8,99 млн барелів на добу, далі - по 9,495 млн барелів на добу.

Базовим показником для розрахунку коригувань є видобуток нафти за жовтень 2018 року, за винятком Саудівської Аравії і Росії, база відліку для яких стане 11 млн барелів на добу.

Рішення, підписане сьогодні, буде діяти до 30 квітня 2022 року, можливе продовження угоди буде обговорюватися в грудні 2021 року.

Наступне засідання "ОПЕК +" призначено на 10 червня у форматі вебінару, щоб визначити подальші дії, необхідні для балансування ринку.

Також, після зустрічі "ОПЕК +" президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним і королем Саудівської Аравії Сальманом бен Абдель Азізом Аль Саудом на тему нафтового угоди в рамках "ОПЕК +".

Сторони обговорили стан світового ринку нафти. За словами американського лідера, розмова вийшла "дуже позитивною".

За словами Трампа, останнім часом Росія і Саудівська Аравія "боролися між собою" і не хотіли зменшувати видобуток нафти. Згодом, на ринку утворився надлишок нафти, а сховища виявилися переповненими.

"Її не потрібно стільки. Ви ж бачите, що в умовах коронавірусу і карнатину їздити на машинах перестали", - сказав Трамп.

Відповідаючи на питання журналістів про те, чи буде тривати спір між країнами, американський лідер відповів, що "тепер вони дуже близькі до угоди".

"Подивимося, що буде далі. Може все буде добре, може не дуже, але розмова була хорошою, і я сподіваюся, що угода буде укладена", - додав він.

Місяць тому Москва підготувала умови для цінової війни, відмовившись від саудівської пропозиції про скорочення видобутку. Обидві країни оголосили, що збільшать видобуток, і ціни на нафту впали на 67%. Відновлюватися вони почали тільки в квітні. Обсяги скорочення, про які йшлося в четвер, більше тих, від яких Москва відмовилася у березні.

Тим не менш, "10 мільйонів барелів на день - це набагато менше, ніж потрібно ринку на даний момент", написав Бьернар Тунхауген з компанії Rystad Energy. Найближчим часом це допоможе, додав він, бо сховища будуть заповнюватися повільніше, проте "багатьох такий результат розчарував".

З ним згодна "Голдман Сакс". У своїй записці ця група відзначає: "В кінцевому підсумку шок попиту просто дуже великий, і подолати його скоординованими скороченнями постачань неможливо. А це створює умови для жорсткої перебалансування".

"Голдман Сакс" припускає, що навіть після укладення угоди ціна марки "Брент" може опуститися нижче 20 доларів. У четвер ввечері вона коштувала трохи менше 32 доларів на хвилі надій, покладених на зустріч "ОПЕК+". У лютому вона коштувала більше 60 доларів.

Професор Джианна Берн, яка викладає фінанси в коледжі бізнесу Нотр-Дамського університету, сказала, що цієї угоди недостатньо, щоб компенсувати великий борг і слабкі показники нафтової галузі, і передбачила, що багатьох чекають важкі часи.

Раніше повідомлялося, EIA прогнозує, що країни-учасниці ОПЕК+ не домовляться про зниження видобутку нафти. В США скорочувати видобуток відмовилися.