Країни ОПЕК+ близькі до того, щоб продовжити угоду щодо обмеження видобутку, ще на два місяці, повідомляє WSJ.
В ході переговорів міністра енергетики РФ Олександра Новака з російськими компаніями обговорювалася пропозиція партнерів по ОПЕК+ про продовження квот щодо зниження нафтовидобутку, які діють в травні-червні, ще на два місяці.
Серед російських компаній консенсусу з цього питання не було - хтось був згоден, якісь компанії пропонували, що треба залишити все, як є, тобто, з липня починати трохи збільшувати нафтовидобуток.
Крім того, ОПЕК запропонувала перенести засідання міністрів ОПЕК і міністрів ОПЕК+ з 9-10 червня на 4-5 червня, щоб країни ОПЕК могли визначити номінації поставок на липень. Зазвичай вони роблять це в перший тиждень місяця, що передує місяцю постачання.
Як повідомило джерело, знайоме з ситуацією, офіційне рішення про можливе перенесення очікується в найближчі кілька годин, і, ймовірно, буде прийнято.
WSJ пише, що Саудівська Аравія спочатку вважала, що потрібно продовжити угоду до кінця року. Саудівська Аравія для покриття своїх витрат потрібні ціни близько $ 84 за барель, російський бюджет балансується за ціною близько $ 40 за барель, і її делегати вважають, що попит відновлюється швидше, ніж очікувалося, оскільки райони Китаю, Європи і США послаблюють обмеження.
Раніше повідомлялося, що президент США Дональд Трамп висловив упевненість, що ціни на нафту не будуть такими рекордно низькими дуже довго. Падіння вартості ф'ючерсів він назвав "короткостроковим явищем" і спрогнозував, що вже через місяць ціна нафти американської марки WTI перевищить 25 доларів за барель.
Як писало ZN.UA, падіння цін на нафту марки WTI нижче нуля – це біржова гра, і не означає, що покупцям будуть доплачувати. Але таке падіння відображає основні тенденції ринку, зокрема падіння попиту більш істотне, ніж скорочення видобутку нафти країнами-учасниками ОПЕК+.
Детальніше про наслідки падіння цін на нафту читайте в статті директора НТЦ "Психея" Сергія Сапегіна "Нафта за безцінь?".