Міністри закордонних справ країн G7 - "великої сімки" - вважають, що пояснення Ер-Ріяда з приводу звірячого вбивства журналіста Джамаля Хашоггі в саудівському консульстві у Стамбулі явно недостатні, говориться в опублікованому у вівторок, 23 жовтня, спільній заяві глав зовнішньополітичних відомств Великобританії, Італії, Канади, США, Франції, ФРН і Японії, передає Deutsche Welle.
Визнання причетності до загибелі журналіста - всього лише перший крок, кажуть міністри.
"Пропоновані пояснення залишають багато питань без відповіді", - сказано в документі.
Країни "великої сімки" очікують від Саудівської Аравії конкретних дій - вони сподіваються, що влада країни негайно, "у повному обсязі співпрацюючи з турецькими властями, проведе всеосяжне, правдоподібне, прозоре і своєчасне дізнання і повністю відкриє всі обставини смерті Хашоггі", наголошується у заяві.
Всі особи, причетні до цього страшного злочину, повинні понести справедливе покарання, а влада Саудівської Аравії - дати тверді гарантії того, що таке більше не повториться.
Перед цим президент Туреччини Реджеп Таїп Эрдоган заявив, що вбивство Хашоггі було навмисним, ретельно спланованим і політично мотивованим.
Журналіст видання The Washington Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня, після того, як увійшов до будівлі консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів про розлучення. Саудівські дипломати стверджували, що Хашоггі залишив консульство після нетривалого перебування там. Однак, за даними турецької поліції, журналіст не виходив з консульства.
19 жовтня Ер-Ріяд визнав факт вбивства Джамаля Хашоггі в будівлі консульства в Стамбулі. Згідно з офіційною версією, журналіста вбили під час раптової бійки.
Турецька газета Sabah повідомляла про ідентифікацію групи з 15 осіб, які прилетіли до Туреччини з Саудівської Аравії в день зникнення Хашоггі і незабаром повернулися назад.
Також повідомлялося, що влада Туреччини має аудіо - і відеодокази того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консульства.
За даними каналу Al Jazeera, Хашоггі ввели наркотик і розчленували безпосередньо в кабінеті консула.
Джамаль Хашоггі виїхав з Саудівської Аравії в США через півроку після того, як йому заборонили публікувати свої матеріали, і навіть писати в Twitter. Він неодноразово виступав з критикою політики королівського дому Аль-Сауда, проте стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім'ї Саудівської Аравії.