UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Краще, ніж міг би бути, але гірше, ніж мав бути": США підбили підсумок переговорів щодо СВПД

Представники на переговорах "євротрійки" - Франції, Німеччини та Британії - після завершення раунду переговорів заявили, що хоча на останньому раунді і був досягнутий певний "технічний прогрес", але втрата часу неприпустима.

Під час чергового раунду переговорів щодо відновлення Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) щодо ядерної програми Ірану у Відні було досягнуто деяких результатів, але цього все ж таки мало, заявив представник Держдепартаменту США.

Чиновник оголосив на брифінгу, що раунд був "кращий, ніж міг би бути, але гірший, ніж мав би бути".

"Було досягнуто деякого скромного прогресу щодо пунктів порядку денного, що стосуються ядерної діяльності Ірану, і це дозволить продовжити їх обговорення. Враховуючи, що ми не досягли ясності з інших питань... має бути ще багато роботи", - сказав він.

Водночас, він зазначив, що час йде. За його словами, затягування досягнення домовленостей може призвести до небажаного результату.

"Угода за іранською ядерною програмою може перетворитися на труп, який неможливо оживити", - заявив представник Держдепартаменту США.

Дипломат сказав, що поновлення переговорів вже у 2021 році не виключають.

"Ми швидко наближаємося до кінця цих переговорів", - наголосили представники на переговорах "євротрійки".

Вони також заявили, що пауза, яку запросив Іран, "розчаровує".

Глава іранської делегації, заступник глави МЗС Ірану Алі Багері у свою чергу зазначив, що цього тижня вони досягли значного прогресу.

"Переговори продовжаться після паузи за кілька днів", - повідомив він.

Читайте також: Ірану дали час до 5 січня, щоб розпочати вирішувати питання зі збитим літаком МАУ

Економічні санкції стали одним із ключових дипломатичних інструментів США і неодноразово використовувалися для досягнення мети зовнішньої політики. Ідея полягає в тому, щоб покарати «порушника» за агресивну поведінку. Але насправді американські санкції майже ніколи не допомагали змінювати поведінку свого «цільового суб'єкта».