UA / RU
Підтримати ZN.ua

Країни, у яких проживає чверть населення світу, зіштовхуються з нестачею води — The Guardian

Ці країни регулярно використовують 80% своїх запасів води щороку.

Двадцять п'ять країн, у яких проживає чверть населення світу, зіштовхуються з надзвичайною нестачею води. Про це повідомляє The Guardian.

Дані Інституту світових ресурсів (WRI) свідчать про те, що ці країни регулярно використовують 80% своїх запасів води щороку.

Читайте також: ЄС потрібно прискорити скорочення викидів, щоб досягти кліматичних цілей — FT

Карта “водних ризиків” Aqueduct від WRI показує, що попит на воду зростає в усьому світі і з 1960 року збільшився більш ніж удвічі.

У той час як у Європі та США попит на воду стабілізувався, в Африці він стрімко зростає. За прогнозами, до 2050 року попит на воду в усьому світі зросте на 20-25%.

Серед 25 країн, що зазнають найбільшої нестачі води, - Саудівська Аравія, Чилі, Сан-Марино, Бельгія та Греція. П'ять країн, які відчувають найбільший дефіцит води, - це Бахрейн, Кіпр, Кувейт, Ліван та Оман.

Згідно з аналізом Aqueduct, близько чотирьох мільярдів людей, або половина населення світу, піддаються нестачі води щонайменше один місяць на рік. До 2050 року ця цифра може наблизитися до 60%.

"Життя з таким рівнем нестачі води ставить під загрозу життя людей, їхні робочі місця, продовольчу та енергетичну безпеку. Вода відіграє ключову роль у вирощуванні сільськогосподарських культур і розведенні худоби, виробництві електроенергії, підтримці здоров'я людей, формуванні справедливого суспільства та досягненні світових кліматичних цілей. Без кращого управління водними ресурсами зростання населення, економічний розвиток і зміна клімату можуть призвести до посилення нестачі води", - зазначають автори звіту.

Читайте також: Світовий океан змінює колір, ймовірно через порушення клімату – вчені

За даними Aqueduct, до 2050 року 31% світового ВВП, що становить $70 трлн, зазнає високого рівня нестачі води, порівняно з 24% ($15 трлн) у 2010 році. На чотири країни - Індію, Мексику, Єгипет і Туреччину - припадатиме більше половини цього ВВП у 2050 році.

У дослідженні водних ризиків йдеться про те, що посилення нестачі води загрожує економічному зростанню країн. Це також впливає на виробництво продуктів харчування. Згідно з дослідженням, 60% зрошуваного сільського господарства у світі зіштовхується з надзвичайно високою нестачею води, особливо цукрова тростина, пшениця, рис і кукурудза. 

В Індії нестача води для охолодження теплових електростанцій у період з 2017 по 2021 рік призвела до втрати 8,2 терават-годин - достатньої кількості електроенергії, щоб забезпечити 1,5 мільйона домогосподарств країни протягом п'яти років.

У звіті йдеться про те, що втручання може зупинити нестачу води, яка призводить до водних криз. Сінгапур і Лас-Вегас змогли процвітати навіть в умовах найбільшого дефіциту води, зазначається у звіті. Тамтешня влада заощаджувала воду за допомогою опріснення та інших методів, таких як очищення і повторне використання стічних вод.

На думку авторів звіту, для впровадження ефективного використання водних ресурсів та зменшення рівня нестачі води необхідна політична воля.

До 25 країн, які відчувають найбільший дефіцит води, належать Бахрейн, Кіпр, Кувейт, Ліван, Оман, Катар, Об'єднані Арабські Емірати, Саудівська Аравія, Ізраїль, Єгипет, Лівія, Ємен, Ботсвана, Іран, Йорданія, Чилі, Сан-Марино, Бельгія, Греція, Туніс, Намібія, Південна Африка, Ірак, Індія та Сирія.

Читайте також: Пляжі Кіпру можуть зникнути до 2100 року через зміни клімату – вчені

Раніше повідомлялося, що світ, ймовірно, зіштовхнеться із серйозними перебоями в постачанні продовольства задовго до того, як глобальна температура підвищиться до 1,5°C, оскільки наслідки кліматичної кризи в поєднанні з дефіцитом води і поганими методами землеробства загрожують світовому сільському господарству. Проблеми підвищення температури, спеки та більш інтенсивних посух і повеней ставлять під загрозу продовольчу безпеку в багатьох регіонах.