UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Коронавірус назавжди": експерт ВООЗ заперечив цілковите зникнення інфекції

Європі та США, за прикладом Китаю, потрібно щонайменше 2 місяці для боротьби з недугою, а велику кількість жертв в Італії можна пояснити старінням нації.

Пекіну знадобилося три місяці, аби почати оговтуватися від коронавірусної інфекції. Якщо зараз розглянути місця, де Covid-19 зародився та регіони, де ще не виявлено жодного офіційного випадку інфікування, можна отримати деякі підказки стосовно майбутнього пандемії. Про це доктор Брюс Айлворд, який очолив лютневу місію ВООЗ до Китаю, зазначив і інтерв'ю виданню Time.

"Якщо подивитися на Європу, Північну Америку й Близький Схід, то там триває період експоненціального наростання епідемії. Вірус поширюється надзвичайно швидко навіть у таких місцях, як Італія. У таких країн попереду ще місяці боротьби з хворобою. В Африці чи Індії все тільки починається. Там небагато випадків зараження. Але в цих куточках світу теж спостерігається швидке поширення епідемії", - пояснює Айлворд.

Науковець стверджує, що коронавірус буде нагадувати про себе впродовж довгого часу ще в багатьох регіонах світу, а через пів року це точно не минеться. Та в деяких країнах хвороба може дійсно йти на спад. Щоправда, новим викликом для них може стати сезонна епідемія грипу. На той час новий спалах коронавірусу через ГРВІ стане головним питанням. Тож Айлворд стверджує, що коронавірус не зникне ніколи. Хоча пандемія через деякий час і мине, та сам вірус житиме постійно.

"Все вказує на те, що у нас буде велика хвиля цієї хвороби буквально по всій планеті, якщо в південній півкулі раптом не станеться щось абсолютно інше. І в такому випадку, питання звучить так: що саме станеться? Чи зникне вірус зовсім? Чи в нас буде період циклічних хвиль? Або може у нас буде низького рівня епідемія, з якою нам доведеться мати справу? Більшість людей вірять, що перший сценарій, за яким вірус зникне повністю, надзвичайно мало вірогідний. Він надто легко передається. Тому, швидше за все, будуть хвилі чи низького рівня епідемія", - сказав експерт.

Айлворд зазначив, що єдина можливість мінімізувати кількість інфікувань – швидке тестування та виявлення хворих. Тому те, що країни роблять зараз для запобігання пандемії, стане основою для того, як вірус розповсюджуватиметься згодом.

"Якщо ви просто покладаєтеся на велике блокування без перевірки кожного випадку, тоді кожного разу, коли ви будете знімати всі заходи, хвилі заражень будуть повертатися. Тож, якщо чесно, ми самі й наша реакція визначать майбутнє не менше, ніж поведінка самого вірусу", - додав Айлворд.

На питання журналіста Time про те, як довго недуга ще буде розповсюджуватися Європою та США, науковець зазначив, що ситуація буде також ж, як в Китаї, Сінгапурі чи Південній Кореї. Їм знадобилося щонайменше два місяці, аби повернутися до нормального життя, на ЄС та Америку чекає те ж.

Крім цього велику кількість жертв в Італії експерт пов'язав зі старінням нації.

"Якщо подивитися на Італію й на розподіл віку, то стане очевидно, що це друга країна світу з найстарішим населенням після Японії. Люди забувають про це. Якщо у вас найбільша кількість старих людей, це означає, що вони страждають від тяжких випадків захворювання і їм більше загрожує смерть", - пояснив експерт.

Нагадаємо, 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила про початок пандемії коронавіруса. Вперше цей коронавірус був діагностований у грудні минулого року. Covid-19 швидкими темпами поширюється по всьому світу. Випадки захворювання зафіксовані в більш ніж 140 країнах на всіх континентах. За офіційними даними, захворіло 307 297 осіб, понад 92 тисяч вилікувались, 13 049 померли.

Станом на п'ятницю, 27 березня, у світі зареєстровано 532 253 випадки зараження коронавірусом. За тиждень кількість хворих зросла майже на 288 тисяч.

Офіційно зафіксоване число хворих в Італії досягає 81 тисячу. При цьому в минулу п'ятницю в цій країні було зафіксовано 41 тисячу захворювань Covid-19. За весь час в Італії через хворобу померли 8 215 осіб. Тільки за тиждень померли 4 810 осіб.

З початку епідемії коронавірусну інфекцію успішно подолали 122,5 тисяч чоловік.

Найбільш зараженим місцем, станом на п'ятницю, 27 березня, є США (85 840 заражених). За ними йде Китай (81 782 заражених).

Детальніше про епідемію коронавіруса в Італії читайте у статті Христини Суворіної "Вижити самому і захистити бізнес. Уроки Італії" ZN.UA.