UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кораблі ВМС Індії пришвартувалися у Папуа-Новій Гвінеї на тлі конкуренції США та Китаю в Тихоокеанському регіоні 

Згодом кораблі приєднаються до військових навчань групи QUAD, до якої входять США, Японія, Австралія та Індія.

Два кораблі ВМС Індії в середу, 2 серпня, пришвартувалися в Папуа-Новій Гвінеї, підкреслюючи стратегічну важливість країни для світових наддержав - Сполучених Штатів і Китаю та їхніх союзників. Про це повідомляє Reuters.

Есмінець INS Kolkata і фрегат INS Sahyadri перебуватимуть у столиці Папуа-Нової Гвінеї Порт-Морсбі протягом двох днів, повідомив співробітник посольства Індії в країні.

“Візит посилить морське співробітництво і безпеку в регіоні", - йдеться в заяві посольства. Індія наразі головує у G20 на ротаційній основі.

Потім кораблі приєднаються до військово-морських навчань в Австралії у межах Чотиристороннього діалогу з питань безпеки, або QUAD - групи, до якої також входять Японія і США. Навчання Malabar розпочнуться у п'ятницю, 4 серпня.

Читайте також: США відкрили посольство в Тонга на тлі протидії Китаю в Тихоокеанському регіоні — Reuters

Сполучені Штати та їхні союзники намагаються утримати тихоокеанські острівні держави від формування безпекових зв'язків із Китаєм, що викликає все більше занепокоєння на тлі напруженості навколо Тайваню і після того, як Пекін підписав пакт про безпеку з Соломоновими островами. Папуа-Нова Гвінея уклала оборонну угоду з Вашингтоном у травні.

Лідери тихоокеанських островів, чиї території охоплюють 40 мільйонів квадратних кілометрів океану, заявили, що підвищення рівня моря, спричинене зміною клімату, є їхнім ключовим пріоритетом у сфері безпеки.

Візит кораблів Індії відбувся після травневої поїздки прем'єр-міністра країни Нарендри Моді до Папуа-Нової Гвінеї. Моді взяв участь у саміті країн Тихоокеанського регіону.

Лідери Франції та Індонезії, а також високопосадовці США та Великої Британії, відвідали Папуа-Нову Гвінею. Президент США Джо Байден був змушений скасувати візит через переговори про стелю державного боргу у Вашингтоні.

Читайте також: США підпишуть стратегічні пакти з двома тихоокеанськими державами — Reuters

Генеральний директор Центру досліджень Сполучених Штатів при Сіднейському університеті Майкл Грін зазначив, що це не перший раз, коли тихоокеанські острови привертають увагу світової спільноти під час значних змін у міжнародних відносинах.

Китай є найбільшим торговельним партнером Папуа-Нової Гвінеї. Директор Тихоокеанської програми аналітичного центру Інституту Лоуі Мег Кін каже, що нещодавні дії Китаю у сфері безпеки "викликали занепокоєння серед західних країн, які мають сильні національні інтереси в регіоні". 

"США намагаються укласти двосторонню угоду про безпеку з Папуа-Новою Гвінеєю і продемонструвати, що вони залишаються в регіоні і будуть сприяти позитивним змінам. На сьогодні їхні зусилля були скромними", - вважає Кін. 

За її словами, острівні держави Тихого океану вітають додатковий інтерес з боку Заходу, але продовжуватимуть співпрацювати з Китаєм.

Читайте також: Макрон намагається розширити роль Франції у Тихоокеанському регіоні на тлі протистояння США та Китаю — Bloomberg 

Раніше повідомлялося, що США намагаються розширити взаємодію з країнами Тихоокеанського регіону на тлі протистояння з Китаєм.

Представник адміністрації президента США Джо Байдена на тихоокеанських островах Джозеф Юн заявляв, що Штати мають надолужити згаяне після багатьох років нехтування цим історично проамериканським регіоном на тлі намагання Пекіна розширити вплив.