UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кораблі берегової охорони Китаю увійшли в спірні води у Східно-Китайському морі

Група островів у Східно-Китайському морі є предметом тривалої суперечки та джерелом напруги між Токіо й Пекіном. 

Берегова охорона Китаю заявила, що у вівторок, 6 лютого, патрулювала води навколо спірних островів Сенкаку/Дяоюйдао у Східно-Китайському морі. Про це повідомляє Reuters.

Читайте також: Китай застеріг Філіппіни від "прорахунків" на тлі загострення ситуації у спірних водах

Берегова охорона Японії заявила, що неодноразово закликала чотири китайські судна залишити її територіальні води. Чотири судна покинули акваторію протягом двох годин і попливли на північ.

Кораблі китайської берегової охорони востаннє заходили в ці води 27 січня.

Група островів Сенкаку/Дяоюйдао у Східно-Китайському морі є предметом тривалої суперечки та джерелом напруги між Токіо та Пекіном. Японія, контролюючи острови, відкидає претензії Китаю, а Пекін стверджує про власний суверенітет над Дяоюйдао та прилеглими морськими районами, розширюючи військову присутність поблизу цих островів.

Читайте також: МЗС Філіппін викликало посла Китаю через інциденти у спірних водах 

За останні роки Китай став іншим. І річ не в показниках зростання ВВП. Насамперед ідеться про зовнішню політику та дипломатію, що явно свідчать про глобальні амбіції Китаю на чолі з Сі Цзіньпіном, який бажає "виплекати сад світової Сі-вілізації". Як на це дивляться США, Японія та Індія? Яке місце в усій цій геополітиці відведено Росії? Читайте статтю посла України в Японії Сергія Корсунського "Чи вдасться Китаю побудувати світову Сі-вілізацію?".