Дослідницький корабель ВМС Китаю увійшов у територіальні води Японії вранці в неділю поблизу Якусіми, острова в південній префектурі Кагосіма. Про це повідомляє Kyodo із посиланням на міністерство оборони Японії.
За даними міністерства, судно увійшло у води Японії близько 2:30 ночі за місцевим часом і вийшло приблизно о 4:10 ранку, пливучи на захід. Японський уряд висловив Китаю серйозну стурбованість у зв’язку із вторгненням.
Китайські кораблі часто заходять у японські територіальні води, що є причиною постійної напруги між двома країнами. За даними Kyodo, останнє вторгнення відбулося в грудні.
Нещодавно Філіппіни заявили, що два кораблі берегової охорони Китаю і два кораблі китайського морського ополчення стежили за їхнім військовим кораблем біля рифу Місчіф у Південно-Китайському морі.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг і прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда під час зустрічі у січні пообіцяли зміцнювати зв'язки між сторонами, заявивши, що вторгнення Росії в Україну та зростання військової співпраці Кремля з Китаєм створили найбільш напружене середовище безпеки з часів Другої світової війни.
Занепокоєна швидким розвитком озброєнь у Китаї та Північній Кореї, Японія у грудні ухвалила ключові реформи у сфері безпеки і оборони, включаючи створення контрударного потенціалу, що є відходом від принципу лише самооборони, якого вона дотримувалася після Другої світової війни. Які три головні загрози для країни бачить Токіо та про що ще йдеться в оновлених головних документах країни у сфері безпеки та оборони, читайте у статті посла України в Японії Сергія Корсунського «Прощавай, пацифізме!»: війна Росії проти України змушує Японію озброюватися».