Конституційний суд Росії схвалив внесення до Основного закону держави поправок, що дозволяють президенту Володимиру Путіну балотуватися після 2024 року.
У своєму рішенні КС посилається на "гнучкість" російської Конституції, що дозволяє "по-різному вирішувати питання про кількість термінів, протягом яких одна особа може обіймати посаду президента".
А також зазначає, що остаточне рішення про обнулення попередніх президентських термінів Путіна має бути прийнято на всеросійському референдумі, тож жодного порушення Конституції "волею народу" немає.
"Положення, які встановлюють нові з точки зору конституційного тексту вимоги до осіб, які претендують на заміщення зазначених у Конституції РФ посад.., не суперечать основам конституційного ладу і – з огляду на викладені та інші конституційні принципи – відповідають положенням Конституції РФ", - йдеться у рішенні суду.
Таким чином, колишній/чинний президент РФ, після набраня сили відповідниими поправками в Конституцію, зможе знову балотуватися на два терміни, незалежно від кількості термінів, протягом яких він обіймав/обіймає відповідну посаду.
Тепер питання обнулення президентських термінів Путіна буде винесено на загальноросійське голосування за поправки до Конституції. Передбачається, що це голосування відбудеться 22 квітня. Громадянам буде запропоновано голосувати за пакет поправок у цілому, а не окремо.
Попередні дані опитування "Левада-центру" свідчать, що в голосуванні щодо поправок у Конституції Росії взяли б участь 64% росіян у разі проведення голосування в неділю, і 72% підтримали б поправки, які запропонував президент РФ Володимир Путін.
Робоча група з підготовки поправок до Конституції Російської Федерації запропонувала ввести в Конституцію понад сто нових пунктів. Серед них є ідея оголосити Росію переможницею у Другій світовій війні, закріпити це в Конституції, а замість президента пропонується ввести посаду Верховного правителя.
На думку директора Дипломатичної академії імені Геннадія Удовенка при МЗС України Сергія Корсунського, таким чином Путін намагається протягнути імперське минуле країни в майбутнє Росії.
Про те, як рухається Конституційна реформа в Росії, читайте в статті Олексія Їжака "Непередбачувана російська конституція" для ZN.UA.