UA / RU
Підтримати ZN.ua

Компанії Ахметова і Коломойського отримали в США багатомільйонні «коронавірусні» позики

Сумарно компанії українських олігархів отримали понад 30 млн доларів

Американська компанія United Coal, яка займається видобутком вугілля, і три дочірніх компанії, що належать компанії "Метінвест", основним власником якої є Рінат Ахметов, виявилися серед американських компаній з річним доходом понад $1 млрд, які отримали пільгові позики в США.

Як повідомляє "Голос Америки" з посиланням на американську неурядову організацію Project on Government Oversight, компанії, що належать Ахметову, отримали $21 млн позики.

Гроші були виділені в межах урядової програми підтримки малого бізнесу Paycheck Protection Program, яку уряд США затвердив, щоб допомогти підприємцям утримати працівників під час економічної кризи, викликаного пандемією. В рамках програми компанії можуть отримати кредити, які потім можуть бути списані, за умови, якщо вони збережуть всі свої робочі місця.

В United Coal повідомили, що витратять гроші млн допомоги для утримання 1044 працівників, для сплати оренди та комунальних послуг.

Водночас, як пише Радіо Свобода, крім Ахметова, урядову допомогу через пандемію отримали також компанії Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, яких Мін'юст США звинувачує в розкраданні і відмиванні грошей.

Так, бізнес Коломойського і Боголюбова отримав $13,3 мільйона урядових позик. Гроші надійшли компаніям CC Metals & Alloys, Felman Production, Felman Trading Americas, Optima Management Group і Optima 777.

Нагадаємо, в квітні 2019 стало відомо, що   Федеральне бюро розслідувань США розслідує можливі фінансові злочини українського олігарха, ексвласника націоналізованого "Приватбанку" Ігоря Коломойського. Його і Геннадія Боголюбова в США   звинувачують в нанесенні збитків банку і легалізації на території США сотень мільйонів доларів, отриманих незаконним шляхом, змові, незаконному збагаченні.

6 серпня цього року Мін'юст США звинуватив Коломойського "в крадіжці мільярдів в банку, якими він колись володів", і в їх відмиванні в США. Влада Сполучених Штатів подали два цивільних позови про конфіскацію майна в Окружний суд США Південного округу Флориди.

За планом колишніх власників Приватбанку, історія з його денаціоналізацією повинна була завершитися до моменту старту розгляду апеляції в Лондонському суді. Детальніше читайте в статті Юлії Самаєвої "Схема Optima" на ZN.UA.