Команда спецпрокурора США Роберта Мюллера надала суду докладні докази брехні у свідченнях американського політтехнолога Пола Манафорта, який консультував екс-президента-втікача Віктора Януковича та очолював передвиборчий штабу діючого президента США Дональда Трампа.
Інформація, надана командою Мюллера, свідчить про те, що обвинувачений у фінансових та податкових злочинах Манафорт надавав брехливі свідчення, порушуючи угоду про визнання провини, повідомляє "Голос Америки".
Прокурори надали суду довідку на 31 сторінку, підписану агентом ФБР Джефрі Віландом. Віланд брав участь у понад десяти розмовах із Манафортом під час його співпраці зі слідством. Крім цього, суду надали 157 сторінок доказів, значну частину тексту закрито спеціальним чорнилом для захисту конфіденційної інформації про свідків і важливих для слідства даних.
Наголошується на тому, що саме звинувачення проти Манафорта у брехні стали причиною бажання прокурорів розірвати угоду з ним про співпрацю зі слідством.
Водночас, у наданих документах не приховується ім'я найближчого помічника політтехнолога Костянтина Килимника, підозрюваного у зв'язках зі спецслужбами РФ, повідомляє CNN. За даними агентства, саме особу Килимника слідство вважає центральною в цій справі. Зокрема, з документів випливає, що спецпрокурор США звинуватив Манафорта у неправдивих свідченнях про його контакти з Килимником.
Нагадаємо, 27 листопада 2018 року спецпрокурор Мюллер повідомив про те, що Пол Манафорт свідомо ввів в оману Федеральне бюро розслідувань і команду прокурорів, чим порушив умови досудової угоди зі слідством про визнання провини.
21 серпня суд присяжних визнав американського політтехнолога винним за вісьмома пунктами з 18. Манафорт став першим із колишніх помічників Трампа, хто постав перед судом за обвинуваченнями у банківському та податковому шахрайстві.
30 жовтня 2017 року Пол Манафорт здався ФБР. Манафорту та його діловому партнеру Ріку Гейтсу висунули обвинувачення по 12 пунктах, згодом Гейтс дав свідчення проти партнера.
Їх обвинувачують у "змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях у якості незареєстрованого іноземного агента, наданні неправдивих відомостей у межах закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і неподанні звітів по закордонних банківських рахунках". Левова частка обвинувачень також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні, де робота на користь режиму Януковича збагатила політтехнолога на понад $ 60 мільйонів.