UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Кольорова революція» не відбулася – Лукашенко

«Нашій державності був кинутий безпрецедентний виклик».

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко під час своєї інавгурації зазначив, що цей рік в історії Білорусі видався дуже емоційно важким, проте «кольорова революція» все ж не відбулася. Про це повідомляє видання «БелТа».

Лукашенко заявив, що необхідно захистити цінності, суверенітет та незалежність Білорусі.

"Нашій державності був кинутий безпрецедентний виклик - виклик неодноразово відпрацьованих безвідмовних технологій знищення незалежних держав. Але ми опинилися в числі дуже небагатьох, навіть, може бути, єдині, - де "кольорова революція" не відбулася", - сказав Лукашенко.

Читайте також: Лукашенко спеціально зібрав хасидів в Білорусі - МЗС України

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тихановська - 10% голосів виборців.

ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі. Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум п'ять протестувальників загинулиДесятки безслідно зникли.

Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян.

У результаті Міністерство закордонних справ Латвії включило до списку санкцій і оголосило персонами нон ґрата 30 громадян Білорусі, серед яких Олександр Лукашенко. Естонія і Литва також заборонили в'їзд Лукашенку і ще 29 чиновникам.

Заступник голови білоруського МЗС Олександр Глаз не дуже дипломатично відгукнувся про дії урядів держав Балтії, які не визнають Лукашенка легітимним президентом через фальсифікацію виборів.

Водночас, за даними ЗМІ, Європейський Союз не введе санкції проти Лукашенка оскільки проти цього виступає Німеччина за підтримки Франції та Італії. 

Сам же Лукашенко заявив про те, що не віддасть владу, тому що "влада не для того дається, щоб її взяв, кинув і віддав".

Росія на прохання Олександра Лукашенка створила резерв співробітників правоохоронних органів, але Путін обіцяв не задіювати російських силовиків, поки «ситуація не вийде з-під контролю».

Приводом для введення військ може стати заява глави МЗС Росії Сергія Лаврова про 200 українських «екстремістів» на території Білорусі, вважає міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Про те, чи відправить Путін російські війська в Білорусь для збереження Лукашенка при владі, Володимир Кравченко пише в статті «Дзвінок «другові».