UA / RU
Підтримати ZN.ua

Коломойський залишив в США величезні борги, екологічні проблеми і безробітних - ICIJ

Олігарх примудрявся роками не платити податки

Всі бізнеси олігарха Ігоря Коломойського в США залишили за собою величезні борги за несплачені податки, а також екологічні проблеми і безліч безробітних.

Про це йдеться в розслідуванні International Consortium of Investigative Journalists, передає Українська правда.

Зокрема, журналісти повідомляють з посиланням на протоколи суду, що під владою Коломойського сотні сталеливарників в Кентуккі, штаті Нью-Йорк і Огайо втратили роботу, а в одному випадку навіть залишилися без страховки або можливості тимчасово отримати доступ до своїх пенсійних фондів.

Також дослідники повідомляють про випадки несплати податків підприємствами олігарха. Так, в Іллінойсі компанія Коломойського купила колишній завод Motorola. Уже через кілька місяців місцева комунальна компанія відключила електрику через неоплачені рахунки, а через кілька місяців не були сплачені і податки на нерухомість. А наступної зими через замерзання труб лопнула система зрошення. Продали комплекс через вісім років після покупки на "безславному онлайн-аукціоні" зі збитком майже в $7 мільйонів.

«Понад десять років Коломойський і його соратники таємно створили імперію нерухомості, купивши щонайменше 22 об'єкти, включаючи хмарочос в Клівленді зі склепінчастими стелями. Коломойський і його соратники залишили за собою слід з порожніх забитих будівель, несплачених податків на майно, небезпечних виробничих умов, безробітних і щонайменше чотирьох сталеливарних заводів, які оголосили про банкрутство... будівлі були знецінені, заводи закриті, а сталевари залишилися без роботи ", - йдеться в розслідуванні.

Нагадаємо, в квітні 2019 стало відомо, що  Федеральне бюро розслідувань США розслідує можливі фінансові злочини українського олігарха, екс-власника націоналізованого "Приватбанку" Ігоря Коломойського. Його і Геннадія Боголюбова в США   звинувачують в нанесенні збитків банку і легалізації на території США сотень мільйонів доларів, отриманих незаконним шляхом, змові, незаконному збагаченні.

6 серпня цього року Мін'юст США звинуватив Коломойського "в крадіжці мільярдів в банку, якими він колись володів", і в їх відмиванні в США. Влада Сполучених Штатів подали два цивільних позови про конфіскацію майна в Окружний суд США Південного округу Флориди.

За планом колишніх власників Приватбанку, історія з його денаціоналізацією повинна була завершитися до моменту старту розгляду апеляції в Лондонському суді. Детальніше читайте в статті Юлії Самаєвої "Схема Optima" на ZN.UA.