UA / RU
Підтримати ZN.ua

КНР і Росія проведуть навчання у Південно-Китайському морі

КНР заявляє, що навчання спрямовані на зміцнення відносин двох країн, а не проти когось.

Китай і Росія проведуть військово-морські навчання в Південно-Китайському морі у вересні, повідомляє агентство Reuters.

В офіційній заяві КНР йдеться, що навчання будуть спрямовані на зміцнення співпраці двох країн, а не спрямовані проти когось.

"Це звичайне тренування збройних сил, яка спрямована на зміцнення розвитку китайсько-російських відносин і стратегічного взаємодії і партнерства", -сказав на прес-конференції в Китаї міністерства оборони прес-секретар Ян Юджин.

Повідомлялося, у вівторок третейський суд в Гаазі задовольнив позов Філіппін до Китаю, заявивши, що не знайшов підстав для територіальних претензій Китаю в Південно-Китайському морі. За рішенням суду, КНР не може претендувати на виняткову економічну зону в районі архіпелагу Наньша (Спратлі).

Китай не визнає право третейського суду в Гаазі на розгляд територіальних проблем Південно-Китайського моря і не має наміру виконають його рішення, підтвердили напередодні голова КНР Сі Цзіньпін, прем'єр Держради КНР Лі Кецян і міністр закордонних справ КНР Ван І.

На тлі вихідної загрози від мілітаризації Китаю на спірних територіях сусідні країни, такі як Філіппіни і Японія, посилюють спільне патрулювання спірних вод, у тому числі - за участю США, які неодноразово заявляли про неприпустимість односторонніх дій Китаю в Південно-Китайському морі.

Раніше повідомлялося, що Китай представив свою військову стратегію. Зокрема, на тлі напруженості в Південно-Китайському морі на спірних територіях, в стратегії прокоментована позиція Китаю наступним чином: "Деякі сусіди роблять провокативні дії і зміцнюють військові присутність на рифах Китаю і островах, які вони нелегально окупували. Деякі треті країни (які не є сусідами, натяк на США - ред.) також втручаються в справи Південно-Китайського моря,ведуть стеження і розвідку проти Китаю".

Детальніше про стратегії КНР в Південно-Китайському морі читайте в статті Миколи Бєлєскова "Морська далечінь Піднебесної" на сторінках "Дзеркало тижня. Україна".