UA / RU
Підтримати ZN.ua

КНДР стягує зброю до демілітаризованої зони: США попередили про ризик прорахунків

Пхеньян відмовився від міжкорейської військової угоди 2018 року, яка передбачала деескалацію напруженості.

Дії Північної Кореї вздовж кордону з Південною Кореєю підвищують ризик військової напруженості і прорахунків, заявив представник Державного департаменту США. Про це повідомляє Yonhap.

Міністерство оборони Сеула заявляло, що північнокорейські військові встановлюють тимчасові пункти охорони і стягують зброю до демілітаризованої зони, що розділяє Північну Корею та КНДР, після того, як Пхеньян заявив, що не буде дотримуватися угоди про зниження військової напруженості, укладеної у 2018 році.

"Зараз дії, які КНДР здійснює вздовж демілітаризованої зони після скасування угоди, збільшують ризик військової напруженості та прорахунків на Корейському півострові", - заявив речник Держдепу у коментарі Yonhap.

За його словами, на тлі цих подій Сполучені Штати залишаються в тісному і постійному контакті з Південною Кореєю.

Північна Корея оголосила про своє рішення вийти з угоди після того, як Сеул призупинив дію частини домовленостей у відповідь на запуск КНДР супутника-шпигуна минулого тижня. Сеул і Вашингтон вважають цей запуск порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН.

Читайте також: КНДР стверджує, що супутник-шпигун сфотографував “цільові райони” у Південній Кореї, де дислокуються військові США

Серед інших заходів, спрямованих на зменшення транскордонної напруженості та випадкових зіткнень, угода передбачала знесення пунктів охорони в радіусі кілометра від кордону, заборону військових навчань і маневрів поблизу сухопутних і морських кордонів, а також встановлення безпольотних зон вздовж кордону.

Речник Держдепу США підкреслив, що "ескалаційна риторика та дестабілізаційні дії" КНДР розпалюють напруженість у регіоні, але підтвердив відкритість Вашингтона до взаємодії з Пхеньяном.

"Двері для дипломатії не зачинилися, але Пхеньян повинен негайно припинити свої провокаційні дії і замість цього обрати шлях взаємодії. Зокрема, ми закликаємо КНДР повернутися до предметних дискусій про визначення шляхів управління військовими ризиками та досягнення тривалого миру на Корейському півострові", - наголосили в США. 

Також у Держдепі додали, що відданість США захисту Сеула залишається непохитною.

Команда національної безпеки Штатів уважно оцінює нещодавній запуск супутника КНДР у тісній координації з союзниками і партнерами. 

Читайте також: КНДР заявила, що її супутник-шпигун сфотографував Пентагон, Білий дім та військові бази США

США також стежать за будь-яким розвитком співпраці між КНДР і Росією у передачі космічних технологій. Сеул вважає, що КНДР змогла вивести супутник на орбіту, отримавши допомогу від РФ.

Черговий запуск супутника-шпигуна у вівторок, 21 листопада, був третьою спробою Північної Кореї цього року і відбувся після візиту північнокорейського лідера Кім Чен Ина до Росії, під час якого президент РФ Владімір Путін пообіцяв допомогти Пхеньяну у розробці супутників. Детальніше про зустріч Кіма та Путіна читайте в статті Наталії Бутирської «Чим для нас небезпечний Кім Чен Ин у гостях у Путіна».