Північна Корея запустила чотири стратегічні крилаті ракети в рамках навчань, покликаних продемонструвати «здатність Пхеньяна до ядерної контратаки». Про це повідомляє DW.
«Навчання ще раз чітко продемонстрували бойову готовність ядерних сил КНДР, які всіляко зміцнюють свій смертоносний потенціал ядерної контратаки проти ворожих сил», - заявили державні ЗМІ Північної Кореї.
Чотири крилаті ракети Hwasal-2 пролетіли близько 170 хвилин, перш ніж влучили в «задану ціль» в морі біля східного узбережжя Північної Кореї.
КНДР вперше випробувала систему крилатих ракет великої дальності у вересні 2021 року і відтоді називає цю зброю «стратегічною», що означає, що вона розробляється з наміром обладнати її ядерними боєголовками.
Випробування відбулися після того, як в суботу, 18 лютого, Північна Корея провела випробувальний запуск міжконтинентальної балістичної ракети, а в понеділок, 20 лютого, запустила ракети малої дальності в море біля свого східного узбережжя.
США і Південна Корея провели штабні навчання з імітацією ядерної загрози з боку Північної Кореї.
«Враховуючи нещодавню агресивну ядерну політику КНДР і прогрес у ядерних можливостях, сценарій був зосереджений на можливості застосування КНДР ядерної зброї. Обидві сторони підтвердили, що альянс готовий відповісти на ядерні загрози з боку КНДР», - йдеться у спільній заяві країн.
Водночас США, Південна Корея і Японія провели військово-морські навчання в Японському морі. Вони були зосереджені на обміні інформацією про цілі балістичних ракет і відпрацюванні процедур виявлення, відстеження і перехоплення.
Також США і Південна Корея планують подальші військові навчання в найближчі тижні. Північна Корея протягом десятиліть описувала щорічні військові навчання США та Південної Кореї як репетицію потенційного вторгнення, хоча союзники стверджують, що їхні навчання мають оборонний характер.
Раніше повідомлялося, що Північна Корея може провести випробування міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) на більш низькій, довшій траєкторії, а також сьоме ядерне випробування вже цього року, щоб вдосконалити свої збройні можливості. Про це заявили законодавці Південної Кореї, посилаючись на представників розвідки.