UA / RU
Підтримати ZN.ua

КНДР готує військові провокації на тлі саміту лідерів США, Південної Кореї та Японії —  Reuters

Зокрема, Північна Корея може здійснити черговий запуск ракети. 

Північна Корея може запустити міжконтинентальну балістичну ракету або вдатися до інших військових провокацій на знак протесту проти саміту лідерів США, Південної Кореї та Японії. Про це повідомляє Reuters.

Президент США Джо Байден у п'ятницю, 18 серпня, зустрінеться в Кемп-Девіді поблизу Вашингтона з президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем і прем'єр-міністром Японії Фуміо Кішідою, сподіваючись зміцнити зв'язки між Сеулом і Токіо на тлі ядерної загрози з боку Північної Кореї і в той час, коли регіональний вплив Китаю зростає.

Північна Корея критикує поглиблення військової співпраці між трьома країнами як частину небезпечної підготовки до створення "азійської версії НАТО".

Як заявив журналістам член південнокорейського парламенту Ю Санг-бум, КНДР може спробувати запустити ще один шпигунський супутник наприкінці серпня або на початку вересня після того, як її перша спроба провалилася у травні.

Читайте також: США, Японія та Південна Корея створять “гарячу лінію” для термінового зв'язку між лідерами трьох країн

Виступаючи після зустрічі з керівником Національної розвідувальної служби Південної Кореї, Ю Санг-бум заявив про ймовірність того, що Північна Корея запустить супутник, щоб відсвяткувати річницю встановлення режиму 9 вересня.

Лідер КНДР Кім Чен Ин встановив пріоритет запуску у другій половині цього року.

Північна Корея і Росія домовилися про широку оборонну співпрацю, коли російський міністр оборони зустрівся з Кімом минулого місяця і разом із ним спостерігав за військовим парадом у Пхеньяні.

"Національна розвідувальна служба очікує, що Росія і Північна Корея прискорять свою оборонну співпрацю, і уважно відстежує рухи, щоб виявити будь-яку можливу передачу Росією ракетно-ядерних технологій до КНДР”, - додав він.

За його словами, російські офіційні особи відвідали Північну Корею цього місяця, щоб обговорити деталі військового співробітництва, а Південна Корея помітила ознаки військових поставок з Пхеньяну російським літаком 8 серпня.

Читайте також: РФ прагне розширити військову співпрацю з КНДР — Держдеп 

У середу, 16 серпня, Сполучені Штати запровадили санкції проти трьох організацій, яких вони звинуватили у причетності до угод з продажу зброї між КНДР та РФ. 

Міністерство закордонних справ Південної Кореї привітало останні заходи США, заявивши, що воно також розгляне можливість запровадження подальших санкцій проти Північної Кореї, спрямованих на стримування її незаконної розробки та торгівлі зброєю.

"Будь-яка країна-член ООН повинна негайно припинити військову співпрацю з Північною Кореєю, включаючи незаконні операції з продажу зброї, що загрожує миру і стабільності міжнародного співтовариства", - заявив представник МЗС Південної Кореї.

Читайте також: США запровадили санкції проти компаній, пов'язаних з угодами про торгівлю зброєю між Північною Кореєю та РФ

Нема практично найменшого сумніву в тому, що Росія «підгодовує» КНДР продовольством і технологіями в обмін на постачання озброєнь і підтримання напруженості в регіоні щодо найближчих союзників США — Південної Кореї та Японії. Логіка проста — що більше Вашингтон зосереджений на Азії, то менше в нього часу й ресурсів підтримувати Україну на європейському театрі воєнних дій. На що розраховує Кремль і як він має намір використовувати у власних цілях Пхеньян і Пекін, читайте в статті посла України в Японії Сергія Корсунського «Путін готується до ескалації — відразу на двох фронтах».

Росія не лише перетворюється на Північну Корею. Вона ще й надихає свою партнерку. Війна РФ проти України надала КНДР свободу дій у реалізації ракетно-ядерної програми й нових погрозах на адресу США та Південної Кореї. Деталі — в статті Наталії Бутирської «Ядерна загроза: як КНДР використовує війну Росії проти України».