UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китайський супутник дистанційного зондування Землі "Яогань-29" успішно виведений на орбіту

Старт став 219-м за рахунком для ракет класу Long March.

Китай активно розвиває власні аерокосмічні проекти. Третя країна в світі після США і Росії включилася в активне освоєння космосу, запускаючи у відкритий простір пілотовані кораблі з тайконавтами та дослідницькі апарати. У п'ятницю, 27 листопада, в північній провінції Китаю Шансі з космодрому Тайюань був успішно запущений супутник дистанційного зондування поверхні землі "Яогань-29". Про це повідомило агентство Xinhua.

Запуск космічного апарату був проведений о 5.24 за місцевим часом (23.24 по Києву). Старт став 219-м за рахунком для ракет класу Long March. Космічний апарат буде займатися вивченням посівних площ, природних ресурсів, заздалегідь попереджати про стихійні лиха.

Офіційні особи країни повідомили про успішний запуск після вдалої доставки супутника на цільову орбіту. Більшість зовнішніх спостерігачів сходяться на думці, що проект "Яогань" є військовою розвідувальною програмою.

Читайте також: Китай представив перший пасажирський літак власного виробництва

Перший супутник серії "Яогань-1", був запущений в 2006 році.

У грудні поточного року Китай запустить супутник для дослідження темної матерії. Супутник DAMPE (Dark Matter Particle Explorer), буде вести в космосі спостереження за частками з великою енергією.

Свою присутність в космосі Китай мотивує "розробкою транспортних систем, конструюванням і запуском науково-дослідних супутників, здійсненням пілотованих польотів у космос і всебічним освоєнням космічного простору".