UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай розкритикував санкції США проти КНДР

Введені Вашингтоном односторонні обмежувальні заходи стосовно деяких компаній торкнулися китайськіх інтересів.

Рішення Сполучених Штатів Америки щодо розширення санкцій проти Північної Кореї (КНДР) у Китаї назвали "помилковими діями", які можуть нашкодити "двосторонньої співпраці", заявили у Міністерстві закордонних справ Китаю, передає Корреспондент.net.

Особливо наголошується, що введені Вашингтоном односторонні обмежувальні заходи відносно ряду судноплавних і торгових компаній зачіпають інтереси Китаю. Також в заяві МЗС Китаю зазначено, що оголошені Мінфіном США обмежувальні заходи проти фізичних та юридичних осіб з Китаю, Тайваню, Сінгапуру і Гонконгу варто "негайно припинити".

"Пекін завжди в повному обсязі виконував всі резолюції Ради Безпеки ООН по КНДР і не допустить порушення цих рішень з боку китайських громадян або компаній", - зазначили китайські дипломати.

Раніше повідомлялося, що США посилили санкції проти Північної Кореї, включивши у санкційний список 27 судноплавних транспортних компаній з КНДР, Китаю, Панами, Тайваню та Сінгапуру, 28 кораблів з різних країн і одного громадянина Китаю. Санкції спрямовані на перекриття каналів поставок нафти та вугілля до КНДР.

Президент США Дональд Трамп, коментуючи посилення санкцій проти північнокорейського режиму, заявив про їх безпрецедентність.

Також у січні 2018 року Євросоюз знову розширив санкції проти КНДР. Зокрема, повідомляється, що в санкційний список внесли ще 16 фізичних осіб та північнокорейське міністерство у справах армії. Особам, які потрапили під санкції, обмежать пересування, а їх активи заморозять. Загалом під санкції ООН потрапили 79 фізичних осіб та 54 організації, ще 41 фізичну особу та 10 організацій ввів ЕС.

Раніше, 26 грудня минулого року, санкції проти Північної Кореї розширили Сполучені Штати. До цього, 22 грудня, Рада Безпеки ООН одноголосно прийняла рішення про посилення санкцій проти Північної Кореї. У КНДР це рішення назвали "актом війни".

Детальніше про ядерну загрозу КНДР та її вплив на систему міжнародних відносин читайте в матеріалі Віктора Константинова "Корейська "корозія" режиму нерозповсюдження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".