UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай показав ракету, здатну знищити авіаносець

Демонстрація смертоносної зброї пройшла поряд з миролюбним заявою лідера КНР про намір скоротити чисельність армії на 300 тисяч осіб.

© Xinhua News Agency
© Xinhua News Agency
© Xinhua News Agency
© Xinhua News Agency
© Xinhua News Agency
© Xinhua News Agency
© Xinhua News Agency
© Xinhua News Agency
© Xinhua News Agency
© Xinhua News Agency
© Xinhua News Agency
© Xinhua News Agency
© Xinhua News Agency
© Xinhua News Agency
© Xinhua News Agency
© Xinhua News Agency

Китай провів парад, присвячений ювілею закінчення Другої світової війни: напередодні виповнилося 70 років з дня капітуляції Японії, повідомляє британське видання The Telegraph.

"Повз лідера КНР Сі Цзіньпіна пройшли 12 тисяч солдатів, проїхали танки і бронемашини, а в небі – "проревли" військові літаки", - пише видання.

Площею проїхалося більше 500 одиниць техніки, паралельно з цим над Пекіном пролетіло близько 200 військових літаків у складі 11 авиагрупп. У параді взяли участь 1000 іноземних солдатів з 17 країн, зокрема й з Росії.

На параді, який не відвідали західні лідери, Китай продемонстрував нову ракету, здатну, знищити авіаносець. Протикорабельну балістичну ракету DF-21D китайські ЗМІ назвали "козирем" на військовому параді.

Незважаючи на те, що Китай відіграє все більш активну роль на світовій арені і втягнутий в серію територіальних спорів з сусідами, в четвер Цзіньпін пообіцяв скоротити чисельність армії на 300 тисяч осіб.

Деякі експерти кажуть, що Китай таким чином прагне дати месидж своїм конкурентами за кордоном - особливо Японії, він хоче підкреслити свою силу на світовій арені.

"Демонструючи так багато нових систем зброї і виступаючи за порядок після Другої світової війни, Китай намагається передати повідомлення, що він відновився, що його повинні поважати, а "китайська мрія" здійснилася завдяки Комуністичної партії", - вважає експерт Артур Дін.

Керрі Браун, професор китайської політики та директор Центру досліджень Китаю при Університеті Сіднея, каже, що парад – це месидж все ж для внутрішньої аудиторії.

"Вони кажуть, що Китай ніколи не стане жертвою, що в даний час він сильний і впевнений у собі", - підкреслює Браун.

На параді був присутній російський президент Володимир Путін. Лідери західних країн приїхали в КНР, проте на параді були присутні генсек ООН Пан Гі Мун, колишній канцлер ФРН Герхард Шредер і екс-прем'єр Великобританії Тоні Блер.

У той же час Міноборони Японії має намір отримати рекордний військовий бюджет на 2016 рік. Цей намір Міноборони Японії проходить на тлі загострення відносин Токіо і Пекіна. Так, 22 липня Китай закликав Японію припинити "сіяти розбрат" заявами про спірних водах. Китай заявив про нанесення збитку Японією відносин між двома країнами після різкої заяви Токіо про вимогу від КНР припинити розвідку нафти в Східно-Китайському морі. Токіо в свою чергу побоюється, що будуть досліджуватися газові родовища на цій лінії розмежування, а також, що платформи можуть бути використані у якості радіолокаційних станцій або майданчиків для дронов або інших повітряних суден, щоб стежити за повітрям і морською діяльністю поблизу спірної ланцюга острівців, відомі як Сенкаку в Японії і Дяоюйдао в Китаї.

Раніше Японія і Філіппіни провели два спільних військово-морських навчань в районі Південно-Китайського моря. Японія також заявила, що може розпочати повітряне патрулювання в Південно-Китайському морі. Китай заявив, що буде розглядати це як втручання.

США неодноразово вимагали від Китаю припинити насипати острови в Південно-Китайському морі, адже ці дії, на думку Вашингтона, несе загрозу безпеці в цьому регіоні.

Пекін заявляв, США і Філіппіни перебільшують китайську загрозу біля спірних островів Спратлі.

13 травня Пекін зажадав т від США пояснень у зв'язку з планами направити авіацію і флот в Південно-Китайське море. Тоді ж стало відомо, що Пентагон розглядає можливість відправки військової авіації і флоту для забезпечення безпеки навігації в районі штучних островів Китаю, які Пекін звіврайоні спірних островів у Південно-Китайському морі.