UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай назвав провокацією місію ядерних бомбардувальників США B-52 в Південно-Китайському морі

Пентагон назвав це звичайною місією.

Китай назвав недавню місію атомних бомбардувальників США B-52 над спірним Південно-Китайським морем як "провокаційну". Влада в Пекіні заявила про те, що США несуть особисту відповідальність за недавній спад у відносинах між їх військовими, передає Associated Press.

Прес-секретар Міністерства оборони Китаю Рен Гоцян також повторив заперечення Китаю проти продажу США озбороєнь на Тайвань і введення санкцій США щодо купівлі російської військової оборонної техніки.

"Що стосується провокаційних дій американських військових літаків, ми твердо проти цього, і ми приймемо всі необхідні засоби для захисту наших прав та інтересів", - сказав Рен.

Два Б-52 пролетіли над стратегічним водним шляхом, значною мірою затребуваним Китаєм, раніше на цьому тижні. Пентагон назвав це звичайною місією. Окремо два B-52 також пролетіли на цьому тижні над Східно-Китайським море, де Китай оголосив зону ідентифікації ППО і заявляє, що незаселені острови контролюються Японією.

Китай прагнув зміцнити свої претензії на Південно-Китайське моря шляхом будівництва семи штучних островів на рифах і оснащення їх військовими об'єктами, такими як злітно-посадкові смуги, радарні купола і ракетні системи. П'ять інших урядів претендують на територію в багатій нафтою і газом території, через яку щорічно проходить товарів на п'ять трильйонів доларів США.

КНР претендує на суверенітет над усім Південно-Китайським морем. У В'єтнаму, Малайзії, Філіппін, Брунею і Тайваню зустрічні претензії. Китай веде територіальний спорами як через Південно-Китайське море, так і за Східно-Китайське.

На тлі вихідної загрози від мілітаризації Китаю на спірних територіях сусідні країни, такі як Філіппіни і Японія, посилюють спільне патрулювання спірних вод, у тому числі - за участю США, які неодноразово заявляли про неприпустимість односторонніх дій Китаю в Південно-Китайському морі.

Раніше повідомлялося, що Китай представив свою військову стратегію. Зокрема, на тлі напруженості в Південно-Китайському морі на спірних територіях, в стратегії прокоментована позиція Китаю наступним чином: "Деякі сусіди роблять провокативні дії і зміцнюють військові присутність на рифах Китаю і островах, які вони нелегально окупували. Деякі треті країни (які не є сусідами, натяк на США - ред.) також втручаються в справи Південно-Китайського моря, ведуть стеження і розвідку проти Китаю".

Детальніше про стратегії КНР в Південно-Китайському морі читайте в статті Миколи Бєлєскова "Морська далечінь Піднебесної" на сторінках "Дзеркало тижня. Україна".