Влада Китаю звинуватила Сполучені Штати в "хронічній хворобі" расизму на тлі триваючих у США протестів, тригером яких стали кілька резонансних вбивств темношкірих американців.
Агентство AFP пише, що Китай також загрожує "контратакувати" США через обмеження щодо Гонконгу, після того як президент Дональд Трамп анонсував нові санкції проти Піднебесної.
Відзначимо, що ряд країн, у тому числі і США звинуватили Китай в утиску уйгурів в західному регіоні Сіньцзян, яких масово утримують в концентраційних таборах. Китай називає це "таборами перевиховання".
Загалом 23 країни участниці ООН розкритикували китайський уряд за тиск на уйгурську меншину. Держави закликали уряд КНР утриматися від "свавільного ув'язнення уйгурів". У спільній заяві країни закликали владу у Пекіні "утриматися від свавільного ув'язнення уйгурів та представників інших ісламських громад".
Правозахисна організація Human Right Watch закликала ООН чинити тиск на Китай у зв'язку з масовими затриманнями уйгурів у китайській провінції Сіньцзян та іншими серйозними порушеннями прав людини.
11 жовтня 2018 року в Китаї опублікували документ про боротьбу з екстремізмом у східному регіоні Сіньцзян (Східний Туркестан), в якому підтвердили існування таборів перевиховання уйгурів – корінного мусульманського народу цієї частини Піднебесної, тим самим узаконивши переслідування мільйона мусульман.
У 2017-2019 роках мінімум 80 тисяч уйгурів вивезли з Синьцзяна для роботи на фабриках в дев'яти інших регіонах, де обмежують їх свободу пересування, селять в окремих гуртожитках, змушують ходити на заняття з ідеологічної підготовки і забороняють вчиняти практикувати свої релігійні обряди.
Влада Китаю експлуатувала уйгурів на 27 китайських фабриках, які пов'язані з 83 всесвітньо відомими брендами, серед яких Apple, Google, Microsoft, Adidas, Nike, H&M, Uniqlo, Zara, Mercedes-Benz і Volkswagen.
Вбивство темношкірого спровокувало масові протести і заворушення США. Демонстрації переросли в зіткнення з поліцією. У ніч на п'ятницю 29 травня учасники протестів підпалили будівлю відділення поліції в Міннеаполісі. Влада штату в цілях безпеки попросили надіслати підрозділи Національної гвардії. 30 травня поліція Міннеаполіса заарештувала понад 50 учасників протестів.
У неділю 31 травня в 25 містах 16 штатів США ввели комендантську годину, в тому числі і у Вашингтоні. Вперше за 28 років у США до придушення протестів залучили військових. Сьогодні екс-радник Обами Сьюзан Райс заявила про причетність Росії до заворушень у США. За її словами, у масових акціях беруть участь як мирні протестувальники, так і екстремісти. Вона допустила, що Росія може підбурювати останніх за допомогою соцмереж і "яким чином" фінансувати заворушення.
Перед цим газета Financial Times писала, що посилення суперництва між Китаєм і США та ослаблення глобалізації стали очевидні після світової фінансової кризи. Але COVID-19 прискорив ці тенденції. Наддержави вступають у фазу гострого суперництва.
В журнал Newsweek писав, що нової Холодної війни США можуть програти комуністам з Китаю. Пропагандистська битва між Китаєм і США розгорається - і Америка не перемагає.
Конфлікт між Вашингтоном і Пекіном набирає обертів, і вже зараз очевидно - це протистояння серйозно і надовго. Докладніше про те, чому США і КНР не помиряться, читайте в статті Віктора Константинова "Йде війна холодна для ZN.UA.