UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Його не існує»: Китай закликав ЄС проігнорувати міністра закордонних справ Тайваню у Брюсселі

У Китаї вважають, що міністра закордонних справ Тайваню «не існує»

МЗС Китаю закликав Європейський Союз проігнорувати візит міністра закордонних справ Тайваню, який китайська влада не визнає та вважає власною територією, через що у регіоні посилилося напруження, а аналітики прогнозують можливий військовий конфлікт між Китаєм та США. 

«Ми закликаємо ЄС зрозуміти справжню природу тайванського питання і дотримуватися зобов'язань, які він взяв на себе перед Китаєм щодо принципу «єдиного Китаю». Не підтримувати сили, що виступають за незалежність Тайваню, і не здійснювати жодних офіційних контактів із Тайванським регіоном», – заявив речник МЗС Китаю Ван Веньбінь дев’ятого червня. 

Так речник МЗС прокоментував питання щодо візиту глави МЗС Тайваню Джозефа Ву до країн Європи наступного тижня. Він планує відвідати Брюссель та взяти участь в одному заході із президентом Чехії Петром Павелом. 

Читайте також: США, Тайвань і Японія будуть обмінюватися даними з розвідувальних дронів на тлі загрози нападу Китаю на острів — FT

«Тайвань є невід'ємною частиною території Китаю. Не існує так званого «міністра закордонних справ Тайваню», а є лише голова місцевого департаменту закордонних справ», – сказав Ван Веньбінь. 

Речник заявив, що будь-які «сепаратистські рухи» влади Тайваню та «спроби заручитися іноземною підтримкою» приречені на провал.

«Принцип «єдиного Китаю» є загальновизнаною нормою міжнародних відносин, переважаючим консенсусом серед міжнародної спільноти, а також передумовою і політичною основою для розвитку Китаєм дружніх зв'язків з усіма країнами світу», – сказав речник МЗС Китаю.

Читайте також: 37 військових літаків Китаю наблизилися до Тайваню, острів активував протиповітряну оборону

Нагадаємо, що аналітики Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) вважають, що Китай залишається головним довгостроковим викликом чинному міжнародному порядку і немає жодних доказів того, що невдале вторгнення Росії в Україну змінило думки Пекіна щодо часових меж або методології будь-якого потенційного нападу на Тайвань. 

Четвертого червня Індо-Тихоокеанське командування США заявило, що китайський есмінець порушив правила руху в міжнародних водах та ледь не зіштовхнувся із американським кораблем USS Chung-Hoon у Тайванській протоці.

Раніше міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс попередив, що ЄС має бути готовим до наслідків потенційного погіршення відносин з Китаєм через конфлікт, що може спалахнути навколо Тайваню. Дипломат зауважив, що не виступає за «розрив» з Китаєм, але навів приклад розриву відносин з Москвою через вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.