UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай ввів санкції проти офіційних осіб США і Канади

До списку санкцій також потрапили компанії H&M і Nike.

У суботу Китай оголосив про нові санкції проти офіційних осіб США і Канади у зв'язку зі зростаючою політичною і економічною ворожнечею щодо його політики в традиційно мусульманському регіоні Сіньцзян, передає AFP.

У заяві Міністерства закордонних справ йдеться про те, що голові Комісії США з міжнародної релігійної свободи Гейл Манчин буде заборонено відвідувати материковий Китай, Гонконг або Макао, а також мати будь-які стосунки з китайськими фінансовими організаціями.

Заступник голови комісії Тоні Перкінс також був включений до списку санкцій разом з членом парламенту Канади Майклом Чонгом і підкомітетом з міжнародних прав людини.

Китай рішуче відкинув звинувачення в порушенні прав людини в Сіньцзяні і виступив із закликами до бойкоту і іншим покаранням проти іноземних компаній, включаючи роздрібних торговців H&M і Nike, а також до санкцій проти іноземних урядовців і активістів, які, за його словами, поширюють неправдиву інформацію про свою політику щодо уйгурів і членів інших мусульманських меншин в Сіньцзяні.

«Вони повинні припинити політичні маніпуляції з питань, пов'язаних з Сіньцзянем, припинити втручатися у внутрішні справи Китаю в будь-якій формі і утримуватися від подальшого просування по хибному шляху. В іншому випадку їм обпалять пальці», - йдеться в заяві МЗС.

У п'ятницю Китай оголосив про санкції проти британських чиновників, і продукція H&M була виключена з китайських веб-сайтів через їх протест проти покупки бавовни в Сіньцзяні. Молодіжна ліга правлячої Комуністичної партії розпочала в середу напади на H&M після рішення Європейського союзу приєднатися до США, Великобританії і Канади у введенні санкцій відносно китайських чиновників, обвинувачених у порушеннях в Сіньцзяні.

За даними іноземних урядів і дослідників, більше 1 мільйона представників уйгурська і інших переважно мусульманських етнічних меншин були ув'язнені в табори для затриманих в Сіньцзяні. Владу звинувачують в застосуванні примусової праці і примусових заходів обмеження народжуваності.

Уряд Китаю відкидає скарги на зловживання і заявляє, що табори призначені для професійного навчання з метою підтримки економічного розвитку і боротьби з ісламським радикалізмом.

Читайте також: Польща ввела санкції проти суден-укладальників "Північного потоку-2"

Раніше Китай ввів санкції відносно ряду британських представників і обмежень у відповідь на санкції проти Китаю з боку Лондона.

Україна ввела обмежувальні заходи проти китайських інвесторів «Мотор Січ». Санкції України проти компанії Skyrizon - інвестора з виробництва українських авіаційних двигунів "Мотор Січ" - передбачають блокування активів, обмеження торгових операцій, запобігання виведення капіталів за межі України, заборона угод з цінними паперами, емітенти яких знаходяться під санкціями. Детальніше читайте в статті Володимира Кравченка "Санкції тишком-нишком".